LadyVu.com

Шумоизолации ѕидови со свои раце

Шумоизолации ѕидови со свои раце

Бучни соседи понекогаш едноставно попречуваат остатокот лесно во нивните ѕидови, и ако некој зема поправки, нешто за добра ноќ спиење што може само да сонуваат. За да уживате во вашиот одмор во станот, потребно е да се грижи за звучна изолација на ѕидовите во куќата. Идеално, тоа е подобро да се звукоизолирани тавани и подови, додека во вашата соба беше мирен и удобност. И да се направи најреална звучна изолација ѕид, како и сите потребни материјали на отворен пазар и самата работа не е комплицирано.

Шумоизолации ѕидови стан со своите раце

 1. лекција, авторот одлучи да се пре звукоизолирани таванот и подот. Принципот на работа е не се разликува од работата со ѕидови. Прво, на таванот се зацврсти на метална рамка се користи за обложување гипс картон.
 2. Потоа, меѓу Шумоизолации материјал труп поплочување. Во нашиот случај, минерал грејач. Таа ги врши две функции: совршено продавници топлина во станот, и ги штити своите граѓани од надворешната бучава. Продажбата се стркала и плочки греалки од различни дебелина. Сето тоа зависи од големината на собата и висина, може да се користи под кожата.
 3. Шумоизолации ѕидови rukami1
 4. Ако одлучите да се изолира целосно собата, а потоа пред да го направите звучна изолација на таванот и на ѕидовите треба да се изолира на подови.
 5. Подот е подобро да се користи душеци стаклени влакна кои се зашиени и зајакнат. Магацинот овие изолација душеци може да биде дури и во однос на стариот линолеум.
 6. Шумоизолации ѕидови rukami2
 7. Следно, се стави на решетки од дрво, но не ги поправи цврсто. Ако го користите тела, додека во изолација не би имало смисла, бидејќи сите бучава да ги пренесеме на тела.
 8. Шумоизолации ѕидови rukami3
  Шумоизолации ѕидови rukami4
 9. За звучна изолација на ѕидовите и подот со своите раце ќе ги користат истите изолација плочка. Важна точка: дрвена греда која не смее да допира ѕидовите и недостатоци треба да се стави на звук-апсорпција на душеци, ова е таканаречениот принцип на пловечки подот.
 10. Шумоизолации ѕидови rukami5
 11. Напред, сметаат нијанси на звучна изолација на ѕидови со свои раце. Кога рамката на профили во прилог на ѕид, бидете сигурни дека сите ѕидови треба да го отвори на апсорпција на звук капак. Тогаш звук нема да навлезат преку елементи.
 12. Шумоизолации ѕидови rukami6
 13. Самиот профил пред приложување лепак треба амортизацијата лента.
 14. Шумоизолации ѕидови rukami7
 15. Асфалтирање на целиот ѕид Шумоизолации материјал.
 16. Шумоизолации ѕидови rukami8
 17. Пред работа треба да размисли како ќе се постават жици.
 18. По главната фаза на вашата соба ќе изгледа нешто како ова.
 19. Шумоизолации ѕидови rukami9
 20. Сега е време да се движи кон последниот чекор - позлата. Во овој случај, ние ги користиме на drywall. Тоа е врзан на ѕидовите на конвенционален начин. Но, на подот има дополнителни барања. За да се избегне крута врска не го нарушуваат принципот на подвижна кат претходно отворајќи слој амортизерите.
 21. Шумоизолации ѕидови rukami10
 22. Откако сè е сошиена гипс картон треба да се подмачкува држач за полнење на зглобовите и места.
 23. Шумоизолации ѕидови rukami11
 24. Израмнување на површината и внимателно го крие. Потоа се инсталира таванот лајсни.
 25. Шумоизолации ѕидови rukami12
 26. Резултатот е многу удобно и што е најважно тивка околина.
 27. Шумоизолации ѕидови rukami13


Кога Шумоизолации ѕидови во куќата, важно е да се има предвид неколку точки. Без оглед на дебелина на изолациски материјали одбраната, ќе го изгуби дел од таванот висина и просторот. Значи има смисла да се размислува однапред и ги собереш добро осветлување решение за ентериер визуелно се прошири во собата.

Не икономисвам на амортизерите и drywall. Ѕидни и тавански, неговата дебелина не треба да биде помал од 12,5 милиметри, инаку работата не ќе им даде очекуваниот резултат. Bad амортизерите ќе пренесува сите вибрации на метална рамка и гипс картон за возврат да стане мембрана.

Видео: Бучава ѕидови со свои раце

Видео: Шумоизолации стан во куќата, и со свои раце, звук ecowool

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се звукоизолирани ѕид од соседите?Како да се звукоизолирани ѕид од соседите?
Шумоизолации на таванотШумоизолации на таванот
Како да се направи ѕид од гипс картон со рацете?Како да се направи ѕид од гипс картон со рацете?
На таванот во ходникот на гипс картонНа таванот во ходникот на гипс картон
Како да sheathe таванот гипс картон?Како да sheathe таванот гипс картон?
Звучна изолација на таванотЗвучна изолација на таванот
Шумоизолации на ѕидовите во станотШумоизолации на ѕидовите во станот
Шумоизолации drywallШумоизолации drywall
Кат звучна изолација под ферманКат звучна изолација под ферман
Груба финиш - што е тоа?Груба финиш - што е тоа?
» » » Шумоизолации ѕидови со свои раце