LadyVu.com

Star мушка

Star мушка

Монистра - мулти-фацетирани креативен материјал. Вешти раце ќе бидат во можност да го користат за да се создаде различни интересни работи кои едноставно ќе amaze вашето семејство и пријатели. Па, ако сте само почетник во везана, ние ви нудиме да научат како да ткае монистра ѕвезда. Толку мал артефакт може да се користи како суспензија за еден синџир, клучните врзивно средство прстен, шевронен играчки за одмор дрвја.

Како да се направи ѕвезда со рацете - материјали

Да се ​​создаде домот ѕвезда треба да бидат подготвени како што следува монистра:

 • круг мониста сина;
 • круг мониста сина;
 • труба сина;
 • на жица со дијаметар од 3 mm;
 • ножици;
 • сегментот на линија.
ѕвезда брадестиот слика 1

Star лежај - Магистер КласаКога сте подготвени сите потребни креативни материјали, можете да почнете ткаење ѕвезда на монистра:

 1. Прво, треба да се отсече дел жица од околу 1,5 метри во должина.
 2. Потоа, на жица треба да се нанижани седум сини монистра и да ги поставите неколку инчи од крајот.
 3. Star мушка 2 фото
 4. Повлечете жица во текот на првата зрно, на тој начин формирајќи јамка со мониста.
 5. Star мушка 3 фотографииStar мушка 4 фотографии
 6. После тоа, потребата да стринг жици една труба мушка и еден син.
 7. 5 Star мушка слика
 8. Крај на жицата се врати назад, со влечење низ долгите монистра.
 9. Star мушка 6 фотографии
 10. Ние се прошири на жица јамка преку следниот мушка.
 11. Star слики 7 од монистра
 12. Повторно нанижани труба мониста и сина и го повтори дејството 5-6 пет пати.
 13. Star мушка 8 слика
 14. Како резултат на тоа, треба да бидете во можност да се најде решение за сонце со седум зраци.
 15. Star фотографии 9 од монистра
 16. Темата на жица преку најблискиот труба сини монистра.
 17. Стави на жица круг монистра, што си сигурен дека централната мушка беше tsveta.Kolichestvo сини монистра треба да изнесува пет. Потоа повлечете жица преку горниот мушка соседните зрак.
 18. Star мушка Фото 10
 19. Повторете го чекор 9 до шест пати, а со тоа формирајќи надворешниот прстен на нашата ѕвезда.
 20. Star мушка Фото 11
 21. Сега ние само треба да се направи на последниот ред од монистра занаети. Стави на жица мушка во овој редослед: на труба, еден сини монистра, стаклени мониста сам повторно.
 22. Star мушка Фото 12
 23. Темата на жица преку мониста на врвот на соседните зрак ѕвезди.
 24. Ѕвездата на слики 13 монистра
 25. Така ќе добие нов зрак на триаголен облик.
 26. Повторете го чекор повеќе 11 шест пати, на крајот на бербата се здобијат со седум нови зраци.
 27. Star мушка Фото 14Star мушка Фото 15
 28. Безбедно на пакет жица и повлечете неколку зрна за да се скрие. Star мушка подготвени!
 29. Star мушка Фото 16
 30. Темата на риболов линија со монистра сегментот круг на еден од надворешниот греди занаети и вратоврска на краевите.
Ѕвездата на слики 17 монистра

Сега, како една прекрасна ѕвезда може да се закачи на елка заедно со други играчки направени со свои раце!

Се надевам, нашиот господар класа за тоа како да се направи брадестиот ѕвезда, ќе бидат корисни за вас.

Star мушка Фото 19

Видео: Тело фигура на "Морска ѕвезда" мушка: најдобар видео!

Видео: Морска ѕвезда мушка

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Стебла од монистра: Магистер КласаСтебла од монистра: Магистер Класа
Занаети мониста за почетнициЗанаети мониста за почетници
Дрвото на зрна со рацетеДрвото на зрна со рацете
Gloxinia мушкаGloxinia мушка
Новогодишни подароци од монистраНовогодишни подароци од монистра
Божиќ занаетиБожиќ занаети
Како да се направи прстен со вашите раце?Како да се направи прстен со вашите раце?
Роуз лежај - Магистер КласаРоуз лежај - Магистер Класа
Круна мушкаКруна мушка
Мушка Мејси - Магистер КласаМушка Мејси - Магистер Класа