LadyVu.com

Ѕвездата на новогодишната елка

Ѕвездата на новогодишната елка

Нова Година - повеќето магичен и прекрасен одмор, бидејќи постои верување дека тоа е новогодишната ноќ постигнува чуда и ги исполниле повеќето негувале желби. Најважните декорација на овој празник е елка, која сака да го красат светло и да додадете допир на оригиналност и уникатност.

Во овој мајстор класа ќе видите како можете да направите оригинален и светла ѕвезда на новогодишна елка направена од чувствував.

Ѕвездата на новогодишната елка изработени од филц - господар класа

Листа на потребни материјали:

 • бела чувствува состојба;
 • хартија;
 • молив;
 • конец конец црвено;
 • со метализиран нишка конец сребро;
 • игла;
 • ножици;
 • мониста на бела и црвена;
 • црвени sequins;
 • еден мал дел од Соочи полиестер.
Ѕвездата на новогодишната елка 1


извршување:

 1. Првото нешто што ние треба да направите - е да се подготви моделот на нашата ѕвезда на лист хартија.
 2. Ѕвездата на елката 2
 3. Ние трансфер нашите модели на филц, по што треба да се здипли на половина, а со тоа и намалување на две кола ѕвездичка филц.
 4. Ѕвездата на новогодишната елка 3Ѕвездата на новогодишната елка 45 ѕвезди на новогодишна елка
 5. Најдете на половина пат од нашите ѕвезди, пропушти игла со црвен конец низ него, ќе стави на конец sequins, тогаш нанижани на конец бела мушка и да скокнеш на игла низ средината на sequins, па ја доби иглата под долниот дел на ѕвездата.
 6. Ѕвездата на новогодишната елка 6Ѕвездата на новогодишната елка 7Ѕвездата на новогодишната елка 8
 7. Конец за шиење црвено цвест назад игла со две теми шие четири бода од ѕвезда центар на врвот, а потоа дијагонално, почнувајќи од последниот бод, направи уште два бода на десно и на лево.
 8. Ѕвездата на новогодишната елка 9
 9. Го прават истото, шиење конците на дното на ѕвездите, а потоа лево и десно од ѕвезда од центарот кон рабовите.
 10. Ѕвездата на новогодишна елка 10Ѕвездата на новогодишна елка 11
 11. Да се ​​направи извезени шема повеќе како снегулка, ние треба да се навезе уште четири гранки, се движи дијагонално од центарот на ѕвездата во секоја насока. Таа треба да изгледа.
 12. Ѕвездата на новогодишна елка 12
 13. Сега меѓу секоја гранка снегулки цвест назад игла шие два бода, поврзани со мала куќа, и на врвовите на овие "куќи" шие sequins со бели зрнца на ист начин како што го сошив sequins до средината, ѕвездите.
 14. Ѕвездата на новогодишна елка 13Ѕвездата на новогодишна елка 14
 15. Во секој агол на надворешниот ѕвезди навезе црвен брадестиот украс личи гранчиња снегулки, везени нишка конец нас.
 16. Ѕвездата на новогодишна елка 15
 17. Дијаманти формирана во празнината по еден, меѓу sequins метални теми навезе шиење сребрени снегулки во две теми да се шие на средината на снегулки црвени монистра.
 18. Ѕвездата на новогодишна елка 16Ѕвездата на новогодишна елка 17
 19. Помеѓу лопатките на црвени монистра во надворешните агли на ѕвездата шие sequins бели зрна со методот опишан погоре. Потоа, на секоја страна на ножот обложен со сребро теми за да се направи две мали бод во две насоки, меѓусебно поврзани куќата.
 20. Ѕвездата на новогодишна елка 18Ѕвездата на новогодишна елка 19
 21. Резултатот треба да изгледа вака.
 22. Ѕвездата на новогодишна елка 21
 23. Сега шие на две ѕвезди во кола рабовите obmetochnym теми шиење нишка на црвено во две насоки, пополнување ѕвезда синтетички баласт.
 24. Ѕвездата на новогодишна елка 22Ѕвездата на новогодишна елка 23
 25. Тука е шармантна ѕвезда на новогодишната елка што сме го направиле со свои раце.
 26. Ѕвездата на новогодишна елка 24

Оваа ѕвезда може да се користи како Божиќ украси, се закачите на јаже или сатен лента, тоа е погодно да се откажам од елката. Исто така, како една ѕвезда може да се користи како на врвот на елката, или како магнет на ладилникот, со лепење на задната страна на ѕвездата парче лента.

Автор - Zolotova Inna.

Видео: ѕвезда на новогодишната елка со рацете

Видео: елка (Северна Star) во серија "трка"

Видео: ѕвезда на новогодишната елка

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Елка направена од брановидни хартијаЕлка направена од брановидни хартија
Шевронен тема на своите рацеШевронен тема на своите раце
Божиќ елен со свои рацеБожиќ елен со свои раце
Како да се красат новогодишната елка на улица со своите раце?Како да се красат новогодишната елка на улица со своите раце?
Божиќни украси од чојаБожиќни украси од чоја
Снегулка направени од почувствува со своите рацеСнегулка направени од почувствува со своите раце
Елка направена од канапЕлка направена од канап
Елка направена од ленти со свои рацеЕлка направена од ленти со свои раце
Мајмун магнет направени од филцМајмун магнет направени од филц
Снешко ФелтСнешко Фелт
» » » Ѕвездата на новогодишната елка