LadyVu.com

Монистра хидрогел

монистра хидрогел

Благодарение на доаѓањето на модерната технологија сега имаат одлична можност да расте затворен растенија, без употреба на којашто ни е позната земјена подлога. Со помош на хидрогел монистра, која произведува домашна компанија Агрикола ангажирани во цвеќарството - задоволство.

Употреба на хидрогел полимер мониста на неколку начини - да растат цветови во нивната соба, искоренувањето сечи на садници, што се користи за намалување на цвеќиња, или да додадете на почвата за подобра сатурација водни растенија. Втората опција е повеќе погодна за транспарентен парична казна гранули кои немаат јасна форма и боја, и со тоа ќе биде голем плус на земјата.

Упатство за користење на хидрогел монистра

За да почнете да садат растенија во светли монистра хидрогел, тие треба да се подготват правилно. Хидрогел да се прелива топла вода (околу 1 литар за пакување светилки или 300 g на 1 g сува монистра), така што тоа ги покри темелно, и даде време да се издува.

Секоја топка значително се зголемува во големина и има количеството на вода е неколку пати поголема од сопствената тежина. Тоа е за способност да се задржи и полека порака вода монистра хидрогел стана толку популарна што расте од година во година.По околу 8-12 часа (тоа зависи од големината на монистра) да се продолжи кон садење. За таа цел, вишокот се отстранува водата во воздухот остана меѓу топки дека коренот систем е потребно не помалку од влага. Ако не го направите тоа, корените наскоро ќе биде покриена со zagniyut и непријатни на допир, уништува целата композиција.

За садење е пожелно да се земе висок јасно јадења, како последно средство, ако заоблени, но така што хидрогел слој не е помала од 10 см, како и за степенот на вертикална снимање на големи постројки тоа може да биде предизвик.

Како да се засади растенија во хидрогел?

Цел собата миленичиња без проблеми се вкоренети во gidrogelevyvh топки, најдобро е да се засадат млади фабриката, која се уште не доби бујна зелена маса што може да се полни на нејзина страна.Хидрогел монистра водич Корените треба внимателно да се дистрибуираат на топки постепено ги dosypaya до работ на садот.

Наводнување бои во хидрогел сега ќе биде многу ретки и тоа ќе се сигнал за намалување на вкупното ниво на топки, што значи намалување на количината на влага во полимер. Во прилог на вода, на хидрогел е одлична и го задржува ѓубриво постепено се даваат на своите корени. Затоа што ние не треба да се заборави прихрана нив, но многу помалку од вообичаените цветови во земјата.

Видео: Огромен топки ORBIZ. BIG хидрогел во бањата. МОСТ ОГРОМНИ хидрогел. Од Кина со ALIEKPRESS

Видео: Fixiki. Девојка Јарослав расте Orbiz топки - топки хидрогел / Orbeez / Видео за деца

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Одводнување на кондензиран растенијаОдводнување на кондензиран растенија
Садници на ПетунијаСадници на Петунија
Можам да спијам во леќи?Можам да спијам во леќи?
Силикон хидрогел леќиСиликон хидрогел леќи
Хидрогел за цвеќињаХидрогел за цвеќиња
Меки контактни леќиМеки контактни леќи
Ширење на Dracaena домаШирење на Dracaena дома
Ѓубриво "Агрикола"Ѓубриво "Агрикола"
Кафе елка во домот градина, упатствата за перењеКафе елка во домот градина, упатствата за перење
Ден леќиДен леќи
» » » Монистра хидрогел