LadyVu.com

Суспендирани тавани - инсталирање на свои раце

Инсталација на суспендирани тавани со своите раце

Предности на модерните виси суспендиран тавани

Тоа е познат на многумина. Ова е сигурен и еколошки тип на финиш, кој не се плаши од остри промени на температурата и влажноста. Тоа е причината зошто овој материјал е широко се применува за декорација на кујни, бањи, бањи, тоалети, итн Просториите во кои контакт со вода е неизбежно.Покрај тоа, за да се направи инсталација на тавани решетката со вашите раце не е толку тешко. Доволно е да ги прочитате упатствата, акции материјал и да се дојде до работа, при еден асистент. Во овој мајстор класа, ние ќе ви покаже како да се направи монтажа на плафонот на решетката и крило во бањата. За да го направите ова, ние треба да:

 • шината;
 • метални водич профил;
 • поддршка шини (напречни);
 • суспензии.

И, исто така:

 • завртки;
 • приклучоци;
 • ласерски и нивото на водата;
 • шрафцигер;
 • вежба;
 • Метални ножици.

Инсталација на тавани решетката

 1. Поставени на периметарот на бања водечки профили. Ласерски ниво во собата на 15-20 см под таванот и да се направи молив марка по должината на ласерски зрак.
 2. Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami1Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami3
  Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami4Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami5
 3. Измерете димензиите на профилот и отсечен од вишокот со ножици за метал. Поставување на лента за на ѕид, вежба вежба дупки во интервали од 50-60 см, внесете спојници и шрафови се зезнав во нив. Плошноста Профил проверка сет ниво.
 4. Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami6Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami7Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami8
  Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami9Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami10Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami11
 5. Ние се применуваат суспензија 4 во центарот на таванот на еден метар оддалеченост едни од други и вежба вежба дупки на. Ние поправат суспензии спојници и шрафови и проверете ја позицијата на ниво на монтажа.
 6. Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami12Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami13
 7. Најважниот дел во процесот на инсталирање на тавани решетката со свои раце - за да го поставите поминува. Шрафцигер прицврстете два монтажа шини на суспензии веќе утврдена на ниво на профилот на периметарот. Ние се провери нивото на нивната позиција.
 8. Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami14Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami15Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami16
  Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami17Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami18Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami19
 9. Продолжи директно инсталирање на тавани решетката. Измери должината на шините во зависност од големината на таванот и му го отсече со ножици за метал.
 10. Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami21Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami22
 11. Вметнете ја алуминиум железнички во профилот на периметарот и поправете ги на плочата. Значи ние се движат по таванот.
 12. Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami23Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami24Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami25
 13. Тоа е она што ние го добивме
 14. Инсталација на суспендирани тавани за своите rukami26

Видео монтажата (поставување) решетката таванот. Дел 1.

Видео: монтирање тавански решетката од страна на нивните раце видео

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Предности на истегнување таваниПредности на истегнување тавани
Таванот алуминиум решеткатаТаванот алуминиум решетката
Завршувањето на таванот со пластични панелиЗавршувањето на таванот со пластични панели
Инсталација и монтажа на тела во таваниИнсталација и монтажа на тела во тавани
Решетката таванот со рацетеРешетката таванот со рацете
Видови на таваниВидови на тавани
Решетката и крило таванот во кујнатаРешетката и крило таванот во кујната
Тавани решетката во бањатаТавани решетката во бањата
Суспендирани тавани решеткатаСуспендирани тавани решетката
Суспендирани тавани од гипс картон со рацетеСуспендирани тавани од гипс картон со рацете
» » » Суспендирани тавани - инсталирање на свои раце