LadyVu.com

Што да се даде на 8-ми март?

Што да се даде на 8 март

Така, тоа е традиција дека на 8 март, а жените се даде подароци на сите во близина на саемот пол: мајка-во-закон, баби, дедовци и кумови, сестри и девојки, ќерки, внуки, внуки, шеф, потчинети, деловни партнери, пријатели .... Дури консиерж ќе стори добро да им честитам на некои пријатни неговата игра. главата ми се врти, кои им даде на 8-ми март? Да се ​​презентираат букети - наследството на луѓето, ние жените сакаат да им даде нешто практично, но исто така убави и unbanal. Ајде да размислиме заедно.

Оригинални подароци за 8 март да се затвори

Како и секогаш, при изборот на подарок мора да се продолжи од вкусови на кои им се наменети, како и поврзување малку на имагинацијата. Мамо страствен театар? Тогаш тоа сигурно ќе биде задоволен билети за топла премиера или книга за неговиот омилен актер. Баба целосно се посвети на заштита на своите внуци? Корисни кујнски апарати, збир на плетење, симпатична водоотпорни чизми за одење во лоши временски услови - тоа е она што може да му ја даде на 8 март. Девојка, сестра и познати девојка вашата возраст давајќи нешто од долна облека на садници на темјанушки. Еве на конвенцијата не постојат, главната работа - да се има предвид дека uvlecheniya.Korotko сите идеи за оригинални подароци на 8 март може да се поделат во групи:

  • корисни предмети за домаќинството и објекти (убаво прибор за на маса, домашни апарати, домашни текстилни производи) се погодни само homebody навистина страсна начин на живот;
  • Гламурозен подароци (невообичаено фигурини, ламби, слики од камења, елегантни додатоци - огледало, другар, вентилатор) - за романтична природа;
  • гастрономски prezenty (бонбони букет, колекција на вино, ретки и егзотични овошје) како гурмани;
  • светол настан (фото снимањето е како лизгалиште, заедничка забава во клубот);
  • уникатен персоналните подароци (изработени од слика портрет, кошула или постер со ликот на нејзиниот другар направени со свои раце).

Но, дури и традиционалните парфеми, накит или влечки може да стане оригинален подарок на 8 март, освен ако не сте 100% сигурни за нивната желба.

Што да се даде на 8 март колега од работа?

Оригинални подароци на 8 март

Изборот на подарок за маж, кој е поврзан со формални односи - секогаш предизвик, без разлика дали shefini работник тетка Мери или менаџер пријателски компанија. Чаши и чоколади всушност понекогаш им помогне, но јас би сакал да се разликуваат барем некои ексцентричност. Ние предлагаме да се разгледа опциите како подароци на жените на 8 март:

  1. За колеги или подредени - бизнис додатоци (оригинал хартија клипови, флеш дискови, преносни компјутери), сувенири (фото рамки, свеќници, масло режач), необични колективен подароци на 8 март (корпоративни концертна турнеја во стаклена градина).
  2. За бизнис партнер или менаџер: Репродукција на познатиот мајстор, изгравирани со изреката некој од голема, стилски вазна, рачно изработени кутија, скулптура со значење (на пример, во форма на лавица, изобилство), збирка на ретки сорти на кафе или чај, икебана, бонсаи.


, Дури и ако тоа е многу скапо да не бидат заробени, не даваат лични работи како шампон или збир на креми. Тие претставуваат одреден ризик и подароци со хумор, играчки, обичен стар ориентален шарм. Речиси универзална подароци варијанта за 8 март - цвеќиња, но не и во букет, и живеат во саксија. Ова може да биде пролет принудувајќи лалиња, зумбули, крокус или растенија кои повеќето од нас не се рамнодушни.

Подароци за девојки на 8 март

На било која возраст, девојката се чувствуваат многу годеше, доби подарок во Денот на жената. Но, многу родители се во ќорсокак: што да се даде на 8 март на детето? Малку дама ќе биде особено задоволство да добиете персоналните букет цвеќе, но тоа е подобро ако тоа ќе ги презентираат не, а некои од мажите. Остатокот од изборот на подарок зависи од возраста на детето и она што се подготвени да потрошат.

За градинка возраст бебе најдобар подарок на 8 март ќе биде кукла, бебе козметика, убава облека, оригиналниот торба или ранец играчка, првиот часовник или чанта, играчки во собата, железо, машина за перење, удираат топката.

Во училиште девојки 7-12 години веќе имаат свои хоби, па избере врз основа на интересите на детето. Сетови за шиење или цртеж, загатки, одборот игри, како што се "Монопол" Подароци за девојки на 8 мартнакит, коса клипови и косата обвива, влечки, мали животни, чадор, стилски капа или шешир, мобилен телефон торба, моливи, носителите молив podstavka-, свинче.

Тинејџер, сигурно како оригинални подароци за 8 март: компјутерска галантерија, игри или образовни програми, CD-диск, микрофон за караоке, мебел дома за децата (nightlight, слика, перница-османлиски), стилски идентитет. На оваа возраст, девојки се чувствителни на изглед и сме секогаш среќни да модерен облека, козметика.

Универзална претставува девојките на 8 март, без оглед на возраста, - меки играчки и книги.

Видео: Што да се даде една девојка на 8-ми март? Знам)) (Чо даде, по ѓаволите?)

Видео: Што да им даде на жените на 8 март? - Дизел Покажи - Број 7, 04.03

Видео: Подароци за март 8 - Што да се даде девојка? 20 големи идеи

Видео: Што да се даде на 8-ми март? На пред-истражување и натпревар.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Дар-стаж за жениДар-стаж за жени
Подарок за жена 60 годиниПодарок за жена 60 години
Подароци на 8 март колегиПодароци на 8 март колеги
Оригинални подароци на 8 мартОригинални подароци на 8 март
Подароци за мама на Денот на мајката?Подароци за мама на Денот на мајката?
Кригла на 8 мартКригла на 8 март
Што да се избере подарок на 8-ми март?Што да се избере подарок на 8-ми март?
Подарок девојка на 8 мартПодарок девојка на 8 март
Дека оригиналниот подарок-законот на 23 февруари?Дека оригиналниот подарок-законот на 23 февруари?
Што да се даде баба?Што да се даде баба?
» » » Што да се даде на 8-ми март?