LadyVu.com

Zrazy во рерна

Zrazy во рерна

Zrazy готви во рерна, излезе вкусно тендер и сочни. За подобро користење на мешавина на школка на мелено говедско и свинско месо или пире од компири. Но, за полнење може да биде прилично произволно. Затоа, не плашете се да сонуваш и воодушевувајте своите гости со оригинални јадења.

Zrazy компири во рерна

состојки:

 • Компири - 600 g;
 • брашно - 4 лажици. лажици;
 • растително масло.

За фил:

 • свежи печурки - 200 g;
 • кромид - 1 компјутер;.
 • брашно - за breading;
 • зелени маслинки, проследен - 0,5 банки.

подготовкаПред да почнете да се готви компири zrazy процесот на печурки и се сечат на парчиња. Кромид, исто така, чисти, ситно shinkuem и пржете со печурки во врело масло. Маслинките ситно исецка на зеленчук и фрли. Пилинг компири, се вари додека тендер, а потоа каша во пире и додадете малку сол по вкус. Истурете го брашното и месете го тестото thickish. Сега намачкајте ги рацете со масло, се малку на ладење пире од компири, измазнете, а во средината на тортата се шири на полнење. Внимателно се формираат мали исецка и се урнат во брашното. Така, ние правиме се што zrazy, а потоа да ги стави на сад за печење и се пече околу половина час на 180 степени. Пред сервирање, се става на чинија, на барање соја сос.

Рецепт zrazy месо во рерна

состојки:

 • мелено месо - 400 g;
 • кромид - 1 компјутер;.
 • бел леб - 2 парчиња;
 • јајце - 1 компјутер,.
 • млеко или вода;
 • орев Мускат - да вкус;
 • сирење - на барање;
 • зачини.

За фил:

 • јајце - 3 парчиња;.
 • свеж зеленчук - опционални.

подготовка

zrazy месо во рерна

И тука е уште еден оригинален рецепт zrazy во рерна - со едно јајце. бел леб кора и се сече на пулпа натопени за 15 минути во топла вода или млеко. Сијалицата е чиста и мелење во блендер заедно со депресија леб. Јајце размахване со сол, црн пипер и морско оревче. Во мелено месо додадете кромид смеса во прав, воведување на јајце и мачкам добро. На готовиот кутии формираат мала торта. За филот, се вари тврдо варени јајца, а потоа се излади за нив, отстранување на лушпата и се сече на половина. За секој торта стави варени јајца, сецкани свежи билки, од врвот да се камуфлира на вториот тортилја и цврсто поврзување на раб. Ширење на работното парче на подмачкан печење путер и испратете го во загреана рерна околу 55 минути. На барање, посипете месо zrazy рендан кашкавал и се пече во рерна додека не се стопи.

Видео: Zrazy во duhovke.Risovye zrazy

Видео: Zrazy компири со месо. Месо. На компири. Како да се готви. Со печурки, зелка, мелено

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Како да се готви zrazy?Како да се готви zrazy?
Zrazy месо со печуркиZrazy месо со печурки
Zrazy компир со зелкаZrazy компир со зелка
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Zrazy - рецептZrazy - рецепт
Месо полнети zrazyМесо полнети zrazy
Zrazy со печурки - рецептZrazy со печурки - рецепт
Fritters на пире од компириFritters на пире од компири
Zrazy компири со печуркиZrazy компири со печурки