LadyVu.com

10 Начини да се користи и друга обука

10 начини да се користи и друга обука

Понекогаш се користи за обука и други станува прилично едноставна, што дури и не треба да се направи посебни напори. За некои тоа се покажува спонтано и со завидна постојаност. Ние ви донесе најдобрите 10 начини на кои жените не можат ефикасно да ја расипам себе и друга обука.

  1. "Овие духови се совршено одговара на мојот начин на спортот!" Најлошото нешто што може да направи - е да се користи парфем пред тренингот. Што може да биде беспрекорна вашите преференции, вкус, мирис, најверојатно, нема да молам сите. А некои од нив може да имаат главоболка. И неизбежните слабо мирис на пот меша дури и со повеќето елита парфем, тоа е малку веројатно ќе ги красат.
  2. "Antiperspirant меша одмор токсини во пот!" Многу од девојките, по читање на статии на интернет, паметни, одбиваат antiperspirant не се меша со излачување на пот. Замислете за момент, без разлика што "вкус" излезе од собата, ако сите се користи ова правило! Пред посетата на фитнес или аеробик класи се секогаш да користите antiperspirant - тоа е подобро ако тоа ќе биде лесно да се спреј со многу тенка и не лут мирис.
  3. "Затвори го прозорецот, јас сум ладно!" Ако собата ужасно заостанато и клима уредот не работи, не поради страв од тортура сите се собраа за да се фати настинка барање да го затворите прозорецот. Тоа ќе биде многу похуман, ако сте само ќе се држат настрана од прозорците. За ова, можете да дури и малку се прилагоди програма за обука. Верувај ми, на свеж воздух е многу важно за време на вежбање!
  4. "Само не пот!" Многу девојки се прават сите вежби полека, без оптоварување, така што во никој случај не пот, не руменило, не ја расипам коса ... и тоа служи како лош пример за другите девојки. Овие вежби не даде некаков ефект, треба да се вклучат во материјални напор! Затоа, да го прифати фактот дека потење додека работат надвор, тоа е нормално, што е повеќе, индикатор за доволно оптоварување.
  5. "Но, не е во ред!" Некои луѓе имаат тенденција да се и секогаш даваат далеку нивните вредни совети. Верувај ми, тоа има тренер, и ако имате никој не оди, луѓето прават коментари само грди. Во екстремни случаи, може да се пријде на тренерот и побара од него да им помогне на човек кој не е во состојба да се справат.
  6. "Тренер, дали сте сигурни дека мојот претплата е истечен?" Справи за време на тренингот со нивните лични проблеми, пренасочување тренер, многу грдо, и талог од таквите скандали ќе остане со сите оние кои се присутни. Сите актуелни прашања треба да се однесува или на класа, или после, но не и во текот на.
  7. "Ах, заборавив да го исклучите телефонот повторно!" Особено како заборавот се меша со часови како јога, каде што треба да се опуштите и да се почувствува мир. Ако вашиот телефон, а потоа произведува трилови, таа може да дејствува кул ми оди на нерви, и ќе биде многу непријатно.
  8. "Овие кратки панталони и транспарентен врвот па одам!" Премногу отворено облекување во салата, ќе ги направи сите машки дел (тие се во потрага на вас), целата женскиот дел (тие не те осудувам) и да се расејува на секои сега и тогаш камен на ставовите на другите.
  9. "Направи погласно ... и сега потивко ..." Луѓето кои секој сега и тогаш да се најде мана со квалитетот, обемот на музиката на страшно дело на околните нерви. 10 начини како да ги расипат вашиот тренинготАко не ви се допаѓа музиката, можете да снимате вашиот диск и го понуди на тренерот.
  10. "Зошто да се соберат коса пред тренингот? Јас ќе одам со неа! " Fluttering на косата, особено ако тие се многу долго и ако тие треба да се намали на имотот ќе биде непријатно за луѓето кои се на exercisers и на подот. Покрај тоа, во таков косата побрзо од Мара, и на крајот на вежбата изгледа многу невешт. Најдобро е да се соберат на косата во плетенка.


Овие 10 начини да ја зафркнам се обука и другите работат беспрекорно. Ако сепак сакате да оставите добар впечаток за себе, треба да се избегнува такви ситуации.

Видео: 9 засрамувачки грешки кои жената да ги расипат вашиот живот. Сатја Дас. 12/16/15

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Елита Арапскиот парфемЕлита Арапскиот парфем
Пума Женска МирисиПума Женска Мириси
Духови "Црвено Москва"Духови "Црвено Москва"
Духови escentric молекулиДухови escentric молекули
Салваторе Ferragamo Incanto сјајСалваторе Ferragamo Incanto сјај
Како да се применуваат парфем?Како да се применуваат парфем?
Парфем Лејди ГагаПарфем Лејди Гага
Елипса духовиЕлипса духови
Духови климатаДухови климата
Aquawoman RochasAquawoman Rochas
» » » 10 Начини да се користи и друга обука