LadyVu.com

На повеќето невообичаени дизајнер на чевли

Вашата имагинација е веројатно тресат како интересен и невообичаен дизајн чевли од повеќето познати брендови

. Сите ние имаме различни вкусови и преференции, но јас сум сигурен дека ќе бидат заинтересирани да ја видите.

Омар ноктот

Веројатно сте виделе овие чевли пред, веројатно на Лејди Гага во нејзиното видео Bad Romance. Се сомневам дека овие чевли удобно, но тоа изгледа како многу забавно.

без стапала

Се прашувам што е поентата на оваа чевли? Моите нозе боли кога гледам во нив. Но, сите ние се направи некои жртви за доброто на модата.

без шила

Исто како и чевли без стапала, можете јасно да има проблем кога ќе се носат овие чевли. Додека познати личности како Ума Турман и Викторија Бекам се забележани во оваа необична обувки. Јас би сакал да прашам како тие успеваат да се одржува рамнотежа?

црни чевли



Тоа е тешко да се каже каде започнува на чевли и каде завршува. Овој интересен модел е создаден Aminaka Wilmont од Лондон. Тоа е тешко да се замисли повеќе уникатни чевли.

Црна и бела потпетици

Ги видов овие чевли на Меган Фокс. Мода, да. Практичен? Тешко.

Црна и црвена чевли

Креиран од Александар Меквин, овој чевли е повеќе како направа за малтретирање од еден пар на дизајнер потпетици.

Чевли плавници

Според дизајнер е многу безбедноста на чевли. Лично, имам тоа е смешно. Можеби, ние не треба да заборавиме да се носат овие чевли на плажа!

двојно платформа

Стилски? Да. Сексуално? Се разбира. Но, јас може да гарантира дека одење не е стилски и секси во овие чукнат виолетова чевли!

Видео: Најголемата чевли, високи потпетици, необични чевли

Видео: Што е чевли Нов жените - чевли трансформатор

Видео: 2 во 1 - Јапонски женски чевли и вежба

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Необични чевлиНеобични чевли
Чевли - мода 2014Чевли - мода 2014
Дизајнер на чевлиДизајнер на чевли
Чевли со потпетициЧевли со потпетици
Бренд чевлиБренд чевли
Женска чевли голема големина: како да изгледаат модерно?Женска чевли голема големина: како да изгледаат модерно?
Фенси чевлиФенси чевли
Најдобрите високи потпетици во светотНајдобрите високи потпетици во светот
Од што да се носат чевли брод?Од што да се носат чевли брод?
Како да се чува на чевли?Како да се чува на чевли?
» » » На повеќето невообичаени дизајнер на чевли