LadyVu.com

Шамии - зима

Шамии - Зимски 4

Со почетокот на ладно време со девојки постои дилема: како да се облекуваат топло, а во исто време модерен и женски? Често топла зимска облека и додатоци се малку груб, бидејќи на висока густина на материјалот. Ова исто така важи и за капи. Капи, беретки, капи - сето тоа стана толку познато дека тие не се ништо ново. Друга работа шамии - зима. Тие совршено нагласи женски изглед и се вклопуваат добро со горна облека. Покрај тоа, марамчиња поседуваат дополнителни предности:

  • Тоа може да се носи на главата и на вратот;
  • може да биде убаво draping, секој пат создавајќи интересен дизајн;
  • За разлика од капи шамија лабаво вградени во главата, па не го расипе косата;
  • марами имаат многу бои и текстури.

Тренди зима шамии

Гледајќи низ колекции на современата дизајнери, можеме да заклучиме дека топол шал на главата - е вистински моден тренд. Посебна популарност доби марами со традиционалните украс и руски мотиви. Предок на овој начин може да се смета Pavlogradskiy шамиче, која апсорбира сите убавини на руската култура, природата на богатство. Производот е украсен со интересни цветни отпечатоци и убави слики кои може да се опише. На секоја страна од шамија украсена со свила раб, која само додава на луксуз. Етнички мотиви крена бренд H&М, Манго, Barbara Bui, Bershka, Bebe, се задржани, Ostin. Села, Carven.

Девојки кои сакаат на сите нови и светли шалови ќе бидат воодушевени со модерни украси, ќе биде воодушевен со производи од брендовите Долче & Габана, Армани, Гучи и други. Дизајнери нудат девојки убави топол шал на главата со геометриски принтови, модни цртежи на черепи и крстови (готски стил), како и слики на птици. Класичен отпечатоци бар и грашок се уште остануваат на врвот на популарноста.Избор од широк спектар на марами, треба да знаете што има својства на овие или други материјали, како производ може да не ви ги задоволи со својот квалитет. Во врска со ова, пожелно е да се испита класификација на марамчиња:

  1. Волнена шамија на главата. Совршен за студена зима. Природна коса има мекост и цврстина, добра топло и тешко збрчкана. Печатените или свила раб модел може да се користат како декорација.
  2. Крзно шамии. Многу топла и мека, но тие треба посебна грижа. Крзно шал не може да се мијат со белилото и силни хемикалии. За време на сушење на шамија треба периодично да се разнишаат на вили се правилно седнати.
  3. Кашмир марами. Многу мека на допир, одличен завеса и имаат долг век на траење. Се користи за производство на ткаенини подвлакно планински кози. Шалови кашмир најскапите, бидејќи тие бараат голем број на вредни шиење надолу, проследено со тешка работа за обработка на материјалот.

Како да се носат зима шамии?

За подобрување на убавината на шамиче и ја даде убав елегантен изглед треба да биде во можност да го поправи за да се врзуваат надолу. Оглед на тоа колку вешто го zadekoriruete ќе зависи продолжи вашиот успех. Вие само може да се фрли шамиче на главата, фрлање на лабава завршува во текот на рамената или ги држат елегантен брош. Ако сакате нешто модерно и на младите, можете да си врзеш шамија зима на главата во форма на турбан. Да го направите ова, ќе треба да потрае прилично долго шамија и врзи ја на главата, преминал на краевите на едни со други во областа на челото, по што во долниот агол на марамче, и повторно ги премине на задната страна. Потоа повторно се врати на челото, направи јазол и конец краевите на шамија на врвот.

Donning шамија, исто така можете да ја заврши неколку пати околу вратот. Резултатот ќе биде еден вид на хауба што може да се отстрани и износена колку што е потребно.

Шамии - зимски 1Шамии - зимски 2Шамии - Зимски 3
Шамии - зимски 5Шамии - зимаШамии - Зимски 6
Шамии - зимски 7Шамии - Зимски 8Шамии - Зимски 9
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Фустани од шамии PavloposadskiyeФустани од шамии Pavloposadskiye
Мода марами околу вратот во 2013 годинаМода марами околу вратот во 2013 година
Производи од Pavloposadskiye шаловиПроизводи од Pavloposadskiye шалови
На марами - моден додатокНа марами - моден додаток
Убава шамииУбава шамии
Мода Капи - Зимски 2013-2014Мода Капи - Зимски 2013-2014
Капи есен-зима 2014-2015Капи есен-зима 2014-2015
Мода плетени капи за женитеМода плетени капи за жените
Како да се носат шамија со крзнено палто?Како да се носат шамија со крзнено палто?
Волумен плетени капиВолумен плетени капи
» » » Шамии - зима