LadyVu.com

Корални обетки со злато

Корални обетки со злато

Ако накит со дијаманти и други скапоцени камења обично избираат жени елегантен и слични превземања се нагласи состојбата на обетки корални обично се избор на оригинални и креативни природи.

злато обетки со корални - честитки од летото

Оваа опција е многу добар за ова лето, како што тој е многу светла и видлива во себе. Носете декорација може да не само за време на празниците, но исто така и на работа. Корални боја е многу добар пријател со традиционалниот летен канцеларија нијанси на беж, крем или бела боја.

Обетки со корални Злато одржа во високо почитуван меѓу многу дами од различни возрасти и социјални класи, иако корали и не се поврзани со скапоцени камења. Самиот факт дека вашиот обетки се украсени со дел од длабочините на морето, поставува расположение.

Корални обетки и злато - дизајн опцииДа почнеме со шема на бои. Во дополнение на традиционалните нијанси на сина, бела и црна боја, во накит е исто така се користи црвена и розова боја. Што значи минатото припаѓаат на повеќе ретки и затоа скапи.

Зошто златни обетки со корални ценет толку високо, иако тие немаат gemstones? Еве, за истиот како и во случајот со овој бисери корали се раѓаат многу бавно, не повеќе од еден сантиметар од една година. Така да твојот обетки "лежат" на морското дно повеќе од една година да стане украс во вашите уши.

Златни обетки со корални може да биде многу концизен во форма на мал прстен со англиски замок и монистра. Постојат повеќе софистицирани и масивни украси во форма на суспензии, кои се наменети исклучиво за една вечер во светлината. Специјални шик корални обетки дава сечење и порозна структура карактеристика. При купувањето обрне внимание на сите релевантни документи и квалитет марки, како и со корални обетки злато често фалсификувана и ниска цена треба да ве извести.

Обетки со корални злато 1Обетки со корални злато 2Обетки со корални злато 3
Обетки со корални злато 4Обетки со корални злато 5Корални обетки со злато 6
Корални обетки со злато 7Корални обетки со злато 8Корални обетки со злато 9

Видео: Да се ​​купи златни обетки со корални

Видео: симпатична прстен со корали, позлатени

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Обетки со полудраги камењаОбетки со полудраги камења
Обетки со рубиниОбетки со рубини
Накит коралниНакит корални
Обетки златоОбетки злато
Од што да се носат корални чевли?Од што да се носат корални чевли?
Обетки со топазОбетки со топаз
Златни обетки со рубинЗлатни обетки со рубин
Обетки во бело злато со дијамантиОбетки во бело злато со дијаманти
Обетки направени од платинаОбетки направени од платина
Обетки со citrineОбетки со citrine
» » » Корални обетки со злато