LadyVu.com

Зима колекција 2016 Пандора

Пандора колекција зима 2016

Зимски - повеќето магичен и прекрасен период од годината. Во текот на оваа сезона го славиме најомилените празници на детството и со нетрпение го очекуваат исполнување на сите желби. И покрај студеното време, зима самовила сака да одговара на атмосферата. Затоа дами се толку убави на зима слики

, кој, треба да се напомене дека, не само што се стилски атмосфера гардероба, но исто така убави пенливи додатоци.

Денес тоа не е неопходно да се стави на скапоцени метали. Доволно за да изберете модерен накит, кој е претставен не само добар квалитет на материјали, но исто така и уникатен дизајн. Некои од оние кои се сметаат за накит Пандора. Дизајнерите од сезона во сезона, понуди нови стилски колекција која ќе им овозможи на модата да ја истакне својата женственост, елеганција, елеганција. Во зима 2015-2016 модната куќа Пандора, исто така, нуди и линија на уникатен накит, кој ќе биде еден белег во сликата, кој ќе ви овозможи и ќе го привлече вниманието на другите.

Пандора зима 2016Пандора зима колекција 2016 карактеризирала првенствено со непречена транзиција од есен до студената сезона. Дизајнерите претстави линија на накит, кои се комбинираат елементи како што се лисја, гранчиња, цвеќиња и снегулки. Главниот акцент во текот на зимата Пандора накит е направен на шема на бои. Основната нијанса на стилски нараквици, прстени, привезоци и ланчиња е сребрена. Понекогаш ладна боја се разредува со бронза или светло златна кола. Накит Пандора Зимски 2016 година се претставени како обоени производи. Но, таквите модели се дизајнирани во кул бои - виолетова, сина, сина боја. Ние исто така треба да се обрне внимание на Божиќ линија. Овде, дизајнерите презентирани во стил на декорација на Дедо Мраз. Доминантна црвена боја делува и како декорација избрани мали приврзоци во форма на подароци, ирваси, Божиќ играчки.

Целата Пандора зима колекција 2016 доста интересен и оригинален. Затоа, секој сопственик на уникатен накит ќе ја истакне вашата вкусот и личноста.

Пандора зима колекција 2016 1зима колекција 2016 Пандора 2зима колекција Пандора 3 2016
Зима колекција 2016 Пандора 4зима колекција на Пандора 2016 5зима колекција на Пандора 2016 6
Зима колекција 2016 Пандора 7Зима колекција 2016 Пандора 8Зима колекција 2016 Пандора 9

Видео: Откријте Пандорината Pre-есен 2016 колекција

Видео: Пандора накит колекција 2016!

Видео: Воведување PANDORA лето колекција 2016 накит

Видео: Воведување на есен колекција на PANDORA

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Мода накит - есен-зима 2015-2016Мода накит - есен-зима 2015-2016
Пандора накитПандора накит
Пандора накитПандора накит
Мода Накит и бижутерија - есен-зима 2015-2016Мода Накит и бижутерија - есен-зима 2015-2016
Пандора ѓерданПандора ѓердан
Снегулка шарм ПандораСнегулка шарм Пандора
Пандора - есен колекција 2015Пандора - есен колекција 2015
Пандора Хривнија златоПандора Хривнија злато
Зимски здолништа 2015-2016Зимски здолништа 2015-2016
Пандора кожа белегзијаПандора кожа белегзија
» » » Зима колекција 2016 Пандора