LadyVu.com

Змија шминка

змија шминка

Најважната работа за една девојка во пресрет на партијата е да се создаде шармантна и привлечна слика. Убава и модерен бидете сигурни дека да се нагласи убавината на лицето, со што сликата живописни и незаборавно. Особено популарна оваа година се смета за шминка во стилот на змија. Ова се должи на фактот дека 2013 година ќе се одржи под покровителство на овој ладнокрвни убавина кој сака гламурот и сјајот.

Сликата на змијата

Традиционалните бои за шминка змијоокиот се: црна, сина, зелена, темно сина, аквамарин, зелени смарагд и злато, со боја сатурација и може да биде многу различни. Исто така се препорачува да се користи сјајот, rhinestones, лажни клепки, златни тонови и различни модели.

акцент на змија шминка на очите, која вклучува употреба на повеќето невообичаени комбинации и разни нијанси. Бидете свесни дека сивата боја оваа година не е популарна.Задолжителна акцент, можноста за додавање на змија пенливи во вашето мислење, е молив црна eyeliner, и нежна рака.

Како да се направи змија?

Да ги погледнеме на тоа како да се направи шминка змија, врз основа на некои правила кои ќе ви помогнат во создавањето заводлива сликата:

  1. Почетна било шминка апликација се смета да биде тонски рамка. Многу стилисти така препорачуваме да користите транспарентен прав во текот на теренот за да го обезбеди и да се направи мат кожа.
  2. Со сенки треба да нежно повлечете очите, давајќи им на змија кривогледство. Боја мора да се изберат имајќи во предвид боја на кожата да се шминка и не се викаше вулгарен. Запомнете дека змија направи практично нема ограничување на изборот на нијанси на бои.
  3. Да се ​​пренесат поглед експресивноста на надворешните агли на сенката за очи применети потемни и само еден слој.
  4. Тоа е задолжително црна eyeliner со која заедно камшик линија нацртана на стрелката строги, кој bifurcates на крајот на надворешниот агол на окото. Да се ​​ослободи од вишокот на сјајот eyeliner треба да биде строго на пат да се реплицираат стрелка мат црни сенки, кои му даваат длабочина се погледне и кадифена површина.
  5. Шминка во стилот на серпентина поздравува постоењето на различни модели, sequins и rhinestones. Слободно можете да експериментирате со различни декор, главната работа е да не претерувајте со количината. Запомнете дека многу, не значи убава.
  6. Креирање било шминка, се држиме до основното правило: ако се направи светла акцент на окото, а потоа не даваат светла усна. Во оваа шминка, специјални заводливост може да се додаде со помош на проѕирен сјај или бисерна сенка на кармин.
  7. Многу оригинален ќе изгледа лак совпаѓа во нијанси на бои. Бидете свесни дека оваа година, долги нокти не се модерни. Умерена должина со сјајна или бисерни бои изгледа многу уредно и женски.

Шминка за една слика змија мора да биде во хармонија и се надополнуваат вашата облека и фризура. Затоа е потребно да се размислува однапред на сликата, како и да експериментирате со различни бои и модели за да изберете од најдобрите и најпознатите podhodyaschee.Podbiraya вашата облека со оваа слика, тоа е подобро да се избере соодветен - како кожата змија, но без изобилство декор и богати бои, поместување од светли шминка, и надвор од косата за да се создаде распуштена коса.

Направете свој змија шминка не е тешко, ќе биде потребно само малку пракса, но ќе изгледаат многу импресивно. Светли очи и да се фокусира на оригиналниот декор никогаш нема да ве остави незабележано.

Змија шминка 1Серпентина шминка 2Серпентина шминка 3
Змија шминка 4Змија шминка 5Змија шминка 6
Змија шминка 7Змија шминка 8Змија шминка 9

видео клипови: "серпентина шминка" Светлана Volnova

Видео: Обновување тонски основа со змија масти "Siveler" од MejTan

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Мода шминка - пролет-лето 2014Мода шминка - пролет-лето 2014
Шминка во нијанси на зеленаШминка во нијанси на зелена
Шминка за партијатаШминка за партијата
Шминка Селена Гомез 2013Шминка Селена Гомез 2013
Мода шминка 2014Мода шминка 2014
Виолетова шминкаВиолетова шминка
Шминка во стилот на pin-upШминка во стилот на pin-up
Свадба шминка за црнкиСвадба шминка за црнки
Шминка за Нова Година 2013Шминка за Нова Година 2013
Шминка есен-зима 2014-2015Шминка есен-зима 2014-2015
» » » Змија шминка