LadyVu.com

Зимски горна облека за жени 2015-2016

Outerwear презентирани еминентни couturier на емисии од сезоната есен-зима 2015-2016, е добар избор. Различни техники, луксузни декор и оригинални шеми на бои ви овозможи да изберете на повеќето стилски статија на облека.Cодржина

 • Видео: Зимски жените outerwear 2015 2016
 • Зима outerwear - мода 2016

  1. обоени палта. Една од главните трендови во зима outerwear 2015-2016 се впечатливи и необичен модел на обоени или вештачко крзно. Тука е она што навистина може да додаде радосна расположение сива зимски денови! Што е облечен како ремек-дело - не е важно. Главно како база експертите препорачуваат да се земе на фармерки на различни нијанси или обична работи пригушени тонови. Погледнете примери на обоени палта може да има скариди, Домот на Холандија, Роксанда и други.
  2. зима outerwear за жени 2015 2016 1зима outerwear за жени 2015 2016 2зима outerwear за жени 2015 2016 3
  3. outerwear крпеница. Техника пораби ватенка беше неверојатно популарен во покажува есен-зима колекцијата 2015-2016. Во овој случај, дизајнерите комбинација не само хомогена материјали, но, исто така, велур, должини текстил крзно. Највпечатливо се најдат модели од Marni и Клои - со нив и треба да се раководи.
  4. зима outerwear за жени 2015 2016 4зима outerwear за жени 2015 2016 5зима outerwear за жени 2015 2016 6
  5. крзнена наметка. Наметка со цепнатинки за рацете на сезоната не беше можно да се игнорира. И, да не се откажат од овој трендовски мали нешта во студената сезона, некои брендови го нудат во меки форма. Должина се избрани во зависност од начинот на живот.
  6. зима outerwear за жени 2015 2016 7зима outerwear за жени 2015 2016 8зима outerwear за жени 2015 2016 9
  7. двојно гради капут. Јакни стана прототип на многу модели мода зима outerwear 2016 година. Тука има атмосфера и шарени капути и палта во неутрални бои, и многу слични на воена униформа волнени темно сина палто. Главната работа - тоа беше крзно јака!
  8. зима outerwear за жени 2015 2016 10зима outerwear за жени 2015 2016 11зима outerwear за жени 2015 2016 12
  9. паркови. Winter Park 2016 разликуваат од Деми-сезона. Прво, тие може да биде краток и долг познато. И второ, сите тие имаат топло крзно podstezhki. Некои брендови, како Ashish направија своите билатерални, "засадени" прекрасна леопард поставата.
  10. зима outerwear за жени 2015 2016 13зима outerwear за жени 2015 2016 14зима outerwear за жени 2015 2016 15
  11. Екстра долг dublenki-"кожени јакни" и "пилоти". Меѓу зима outerwear 2016 овча кожа е во принцип многу. За оние кои претпочитаат храбар класици, дизајнерите создале издолжена верзија на традиционалните стилови. Стилизирани верзии на легендарниот моторџиски јакни и возачите и изгледаат одлично со тесни хеланки и панталони.
  12. зима outerwear за жени 2015 2016 16зима outerwear за жени 2015 2016 17зима outerwear за жени 2015 2016 18
  13. велур палто рефус крзно уреденост на. Уште еден прекрасен создавање на модната индустрија, некои стилови кои може да се носи на двете страни. Не велат ништо - исклучително удобно! Во една цена може да се добие и меки палто, и еден неврзан овча кожа палто. Фантастично убава пример се погледне на Томас Маер.
  14. зима outerwear за жени 2015 2016 19зима outerwear за жени 2015 2016 20зима outerwear за жени 2015 2016 21
  15. Класичен пергамент пергамент. Првата важна карактеристика на зимата горна облека за жени 2015-2016 е најмалку крзно трим - до 10 см на ракави и јака. Вториот - должина, која започнува од средината на бутот и може да оди надолу до средината на теле. Генерално палта изгледа многу уредно и изненадувачки женски.
  16. зима outerwear за жени 2015 2016 22зима outerwear за жени 2015 2016 23зима outerwear за жени 2015 2016 24
  17. бунди пастелни бои. Па, за оние кои се уморни од конзервативната практичност и традиционални бои, постојат специјални модели на меки светли бои кои изгледаат неверојатно нежни. Не постои едноставен роза сина или едноставно - само сложени и благородни нијанси на пастели.
  18. зима outerwear за жени 2015 2016 25зима outerwear за жени 2015 2016 26зима outerwear за жени 2015 2016 27

  Bolonevaya зима 2016 жени outerwear

  1. Минијатурни јакни Јакни. Обрни внимание на материјалот на модерната јакна - тоа е прилично тенки. Ова е направено намерно: Овие јакни не само само-облека, но, исто така, одлична основа за затоплување на волна палто-облека без облога или долго крзно елек.
  2. зима outerwear за жени 2015 2016 28зима outerwear за жени 2015 2016 29зима outerwear за жени 2015 2016 30
  3. ватиран модели. Постојат меѓу жените зима outerwear 2016 и класичен - зашиени дијаманти. Се разликува од новиот модел на прво место, бојата (Москино модел), и второ - на мекост на мат материјали (Клои).
  4. зима outerwear за жени 2015 2016 31зима outerwear за жени 2015 2016 32зима outerwear за жени 2015 2016 33
  5. Coat-цилиндри. И последното нешто што сигурно ќе треба да се каже - ова е најголемиот зимски горна облека за девојки 2015-2016. Не плашете се дека ќе nakinet екстра килограми - без оглед на бројката, тоа сепак ќе биде видлива. И се погледне на овој дефинитивно многу стилски!
  6. зима outerwear за жени 2015 2016 34зима outerwear за жени 2015 2016 35зима outerwear за жени 2015 2016 36

  Видео: Зимски жените outerwear 2015 2016

  Сподели на социјални мрежи:

  Слични
  Модерен outerwear есен-зима 2015-2016Модерен outerwear есен-зима 2015-2016
  Што јакна мода зима 2015-2016?Што јакна мода зима 2015-2016?
  Женска Мода - есен-зима 2015-2016Женска Мода - есен-зима 2015-2016
  Јакни - есен-зима 2015-2016Јакни - есен-зима 2015-2016
  Диор колекција - есен-зима 2015-2016Диор колекција - есен-зима 2015-2016
  Обичните Мода - есен-зима 2015-2016Обичните Мода - есен-зима 2015-2016
  Мода слики - есен-зима 2015-2016Мода слики - есен-зима 2015-2016
  Чевли - Трендови Есен Зима 2015-2016Чевли - Трендови Есен Зима 2015-2016
  Модерен палта - Зимски 2016Модерен палта - Зимски 2016
  Млади јакни - Зимски 2015-2016Млади јакни - Зимски 2015-2016
  » » » Зимски горна облека за жени 2015-2016