LadyVu.com

Злато шминка

злато шминка

Нијанси на благородни метали во шминката е секогаш релевантен. Златен сјај на очите и усните, треперење на игра на злато на образите - сето тоа не може да биде се подобро прилагодени за вечер шминка. Особено ефективна како шминка ќе изгледа свеќи - рефлексии жена жив оган конвертира во вистинска принцеза, таинствен и волшебна.

Ако не ризикуваат целосно златни шминка, обидете се да го оживее својот имиџ со нови живописни детали: злато око шминка, шминка со сјајот злато или злато eyeliner. Шминка со златни нијанси особено ефикасно гледа во темна боја на кожата или темна кожа девојки. Студената "северна" русокоси важно да бидете сигурни дека нијанси на вечер шминка беше бледо злато и не црвеникава или црвенкасти. Впрочем, злато десетици нијанси - од светло жолта до розова, така што речиси секоја жена може да се најдат соодветни за нејзината "златното" шминка.

Се разбира, како и секој друг, шминка во златни тонови бара умереност: не глава до пети да се облекуваат во злато. Шминка за златен фустан е подобро да се направи класичен или гламурозна, или не ризикуваат да се погледне со луѓе и оживеа златна статуа. Се разбира, ако сте целосно сигурни во себе и вашиот вкус - може да се земе шанса, можеби, тоа е она што ќе го направи сензација и ќе се претвори во вистинска ѕвезда на вечерта. Ако не се користи за да се шокира и претпочитаат воздржаност во сите - додадете неколку "златни" делови (очите или усните, ноктите, руменило) и слика како целина одмор класика.

Најпопуларниот и речиси секогаш опција понудената - црно злато шминка. Златна сенка и црна eyeliner може да се претвори најобичните погледне во сјајна и атрактивен изглед заводничка. Злато, исто така, совршено во комбинација со сите кафеави нијанси - од темно чоколадо беж.

Како да се направи шминка во златна бои?

Не занемарување на подготовка на кожата за шминка - златен сјај бара чешлање и апсолутна леснотија, па чистење на кожата, ќе се применуваат на тонер и крем. А потоа се применува буквар на целото лице - тоа ќе се сокријат ситните недостатоци и да се подготви кожата за шминка. Еднакво се применуваат на тонот за целото лице, почнувајќи од центарот и се движи кон рабовите на лицето. Не заборавајте за вратот, earlobes, вратот.Нагласете веѓа контура кафеава или сива молив (во зависност од бојата на косата). Ако сакате, веѓа сенка лесно злато во прав - златен прав ќе ги направи повеќе обемна и газирана. Но, бидете внимателни да не користите премногу сјај на веѓите.

Капак по камшик се повлече линија во црна молив или сенка, се однесува на целиот очен капак златна сенка. Можете да се меша неколку бои (златна и чоколадо, меки розова, беж или маслиново), но тоа треба да се применуваат на нив на следниов начин: најлесниот сенка на внатрешниот агол на очите и точка во центарот на горниот очен капак. Следно, од внатрешната кон надворешниот агол на опсегот на сенката за очи од многу светло за многу темна боја. Покрај тоа, темна сенка е да се нагласи браздата помеѓу окото и коската на горниот очен капак. По примената на сенки подготви тенка линија по камшик црна eyeliner (околу горниот очен капак). Ако користите темни нијанси на сенки, не се обиде црна и златна боја eyeliner - ефектот е неверојатен.

eyeliner линија треба постепено да се прошири од средината на векот на надворешниот агол на окото. Обликот и должината на стрелката е избран поединечно - во зависност од големината и обликот на очите, лицето. Грб на трепки два или три слоја на маскара со неколку минути интервал да се направи густа трепките и меки. Ако сакате, за последниот слој на мастило може да се користи со злато sequins.

Навлажнете усните со посебен мелем или chapstick. Овој чекор не е задолжително, како злато кармин често суви усни, што ги прави груб и грди. Нагласи контурите на усните неутрална боја контура молив и го стави златото кармин сенка погоден за вас. Запомнете, полесни кожата, помеки и повеќе деликатни мора да биде злато-тон шминка. Оние кои не сакаат да ризикуваат со злато кармин, можете да го користите вашиот омилен црвен кармин. Светло-црвени усни совршено усогласат со златни очи. Во екстремен случај, ние може да го ограничи проѕирен кармин или сјај со златна боја.

Да им даде екстра сјај на кожата, користете златен руменило, трепет. Ставете ги на испакнатиот дел од јаготки и по контурата на лицето малку.

Ронлива закотвување шминка транспарентен прав. Тоа е тоа - ќе бидете подготвени да стане ѕвезда на ниту една партија.

Златен makiyazh1Златен makiyazh2Златен makiyazh3
Златен makiyazh4Златен makiyazh5Златен makiyazh6
Златен makiyazh7Златен makiyazh8Златен makiyazh9
Златен makiyazh10Златен makiyazh11Златен makiyazh12

Видео: собира со мене! GOLDEN шминка AlenaPetukhova

Видео: Златна Божиќ шминка / Нова Година партија сочинуваат | убавина Блан

Видео: Purple и злато шминка за вечер

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Свадба шминка за русокосиСвадба шминка за русокоси
Tsvetotip пролетTsvetotip пролет
Шминка - пролет-лето 2015Шминка - пролет-лето 2015
Шминка за црнкиШминка за црнки
Шминка за русокосиШминка за русокоси
Шминка за бел фустанШминка за бел фустан
Шминка од тиркизна фустанШминка од тиркизна фустан
Шминка во розова тоновиШминка во розова тонови
Шминка есен-зима 2014-2015Шминка есен-зима 2014-2015
Вечер шминка во син фустанВечер шминка во син фустан
» » » Злато шминка