LadyVu.com

Златен нокти

златни нокти

На сите времиња, злато обдарени со магиска моќ. Неговите свети и благородна сјај привлекува внимание, создава атмосфера на богатството и луксузот. Тоа е поради оваа причина што толку многу девојки како злато нокти, даваат чувство на убавина и привлечност.

Да се ​​создаде нокти во златни тонови на уметност мајстори ноктите се користат неколку технологии. Најмногу едноставен, но ефективен нокти - примена на злато лак на целата површина на плочите. Можете да ги користите било која боја ви се допаѓа злато, и тие се многу. Сјае ноктите може да се создаде со помош на специјални филмови и фолии за нокти. Тоа не треба да се грижите за дополнителен декор, бидејќи на површината на невен и без тоа сјае брилијантно. Маникир со злато лак не ја исклучува употребата на rhinestones, sequins и bulonok. Овие елементи се направи тоа дури и повеќе празнична и гламурозна.

неограничени можности

На палета на нијанси на злато е неверојатно богат. На лак може да имаат боја од црвеникава до жолто-бакар и сребро. Таквите нијанси се себе содржи. Тие се користат за да се создаде волшебна помине дизајн со обичен површина. Пред нанесувањето на златни нокти нокти покрие база, а потоа еден до три слоја на лак избрани, а згора на тоа - на врвот фиксаж, даваат дури и повеќе сјај. Едноставен и елегантен!

златни нокти 1Злато Маникир 2Злато Маникир 3


Ако мислите дека да се користи како база слој на златна боја бои - е премногу срамота, и препреки, обидете се да се направи француски маникир со злато. На основен премаз може да има бела, беж, карамела. Неверојатно ефикасно изгледа комбинација злато слободни рабови на плочи обложени со црно основни делови на marigolds. Црна и златна боја - идилична хармонија.

За оваа цел можете да го користите sequins. Маникир со злато sequins освежува секој случај, тоа се претвора во празник. И злато лак и злато ЛАЖЕН може да се примени на било ноктите форма и должина.

златни нокти 4златни нокти 56 златни нокти

Максимална зрачења ви даде сјајна злато нокти, направено со помош на специјални налепници кои симулираат треперење на злато. Ноктите за такви нокти мора да биде совршено мазна, без груби рабови. Покрај тоа, господар мора да покаже умешност и точност, бидејќи тоа не е лесно да се работи со налепници.

Златен нокти е секогаш во тренд, па експериментирате со бои, модели, декоративни елементи, како и освојување на околните стилски ноктите.

7 златни ноктизлатни нокти 8златни нокти 9
10 златни нокти11 златни нокти12 златни нокти
13 златни нокти14 златни нокти15 златни нокти

Видео: љубителите на уметноста посветен ... злато огледало злато нокти!

Видео: Голден vtirka. Vtirka камелеон. Огледало vtirka. Хром огледало ефект.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Маникир на син фустанМаникир на син фустан
Идеи за нокти 2014Идеи за нокти 2014
Мода нокти 2015Мода нокти 2015
Нокти МарсалаНокти Марсала
Маникир со злато sequinsМаникир со злато sequins
Ноктите 2014Ноктите 2014
Модерен ноктите 2015Модерен ноктите 2015
Бели ноктиБели нокти
Нокти во беж тоновиНокти во беж тонови
Маникир - Зимски 2015Маникир - Зимски 2015
» » » Златен нокти