LadyVu.com

Флеш злато тетоважа

флеш злато тетоважа

Се чини, привремени тетоважи - веќе долго време помина сцената за секој од нас. Но, бр. Трендовски куќа на Диор сепак успеа да го смени аголот и "дишат нов живот" во овој вид на декорација, создавајќи флеш злато тетоважа.

Флеш злато тетоважа - апсолутен тренд на сезоната

Компоненти на успех флеш злато тетоважа очигледна - практичност и едноставноста, оригиналност и богати златна боја која изгледа неверојатно убава, особено на пржен тело. Покрај тоа, среќни и асортиман на бројки: во посебна чест, се разбира остане флеш тетоважа имитира златен накит е, исто така, бараат во форма на тетоважа етно-цртежи, слики од животни и птици, не се далеку зад популарноста симболична натписи.

Тоа е исто така вреди да се напомене дека флеш злато тетоважа тетоважа повеќе практични отколку нивните сребрена и бела колеги. Бидејќи тоа е полесно да се комбинираат со облека, и толку сакан од сите жени, злато орнаменти.

Како да се стави тетоважа флеш злато?Друга значајна предност на привремени тетоважи - едноставна апликација. Елегантен нараквица или птица на рамо - за декорација на вашето тело да поседувате дома. За да го направите ова:

  • претходно одбрани саканиот модел;
  • внимателно отсечени Апликација по контурата на тетоважа;
  • потоа отстранете долниот филм и да го прикачите на кожата;
  • потоа натопи во ткивото или памук рампа вода ќе треба да притиснете на тетоважа на вашето тело и почекајте неколку секунди;
  • Тука е целата постапка за примена на привремена тетоважа.

Колку време трепка тетоважа?

Фактот дека злато флеш тетоважа е тренди, ние веќе ја видовме - сега дознаете колку оваа убавина трае и како да се грижи за него. Производителите тврдат дека привремена тетоважа "не се плаши од" нема сонце, нема вода. Сепак, се препорачува:

  • да го стави во оние места каде што моделот ќе се минимизираат контакт со облека;
  • избегнување на контакт со козметички производи кои содржат масло.

Со соодветна нега, флеш злато тетоважа ќе трае до 10 дена. Но, дури и ако поради некоја причина оригиналниот модел изглед е скршен, тоа може да биде лесно да се отстрани со помош на козметички масла. А потоа да се стави нов. Флеш тетоважи се сметаат за еко-пријателски и сосема безбеден за кожата и целокупното здравје. Затоа дами може да биде колку што е потребно да експериментираат со својата Имиџ и стил, менување на тетоважа барем секој ден.

злато флеш tatu1злато флеш tatu2злато флеш tatu3
злато флеш tatu4злато флеш tatu5злато флеш tatu6
злато флеш tatu7злато флеш tatu8злато флеш tatu9

Видео: тетоважа Флеш / Флеш ТЕТОВИРАЊЕ / металик злато тетоважа

Видео: брзо и лесно да се направи флеш тетоважа. Да се ​​применуваат правилно.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се аплицира тетоважа блиц?Како да се аплицира тетоважа блиц?
Метални флеш тетоважаМетални флеш тетоважа
Бел блесок тетоважаБел блесок тетоважа
Мода Тетоважа 2013Мода Тетоважа 2013
Привремена тетоважа домаПривремена тетоважа дома
Никол Ричи ТетоважаНикол Ричи Тетоважа
Тетоважа Тина KandelakiТетоважа Тина Kandelaki
Флеш тетоважа на ногатаФлеш тетоважа на ногата
Подели со другите превод тетоважа на ногатаПодели со другите превод тетоважа на ногата
Тетоважа - поклонува на нозеТетоважа - поклонува на нозе
» » » Флеш злато тетоважа