LadyVu.com

Зухаир Мурад - вечерни фустани 2014

Создавање на познатиот либански дизајнер продолжува да го шокира светот со својата убавина и луксуз. Сега дека сезоната Зухаир Мурад држи бар, над која се зголеми, веројатно само ќе себе. Неговиот дотерани со шик декор ќе се направи од било Пепелашка вистинска кралица.

Зухаир Мурад вечерни фустани 2014 1Зухаир Мурад вечерни фустани 2014 2Зухаир Мурад вечерни фустани 2014 3

Вечер фустан Зухаир Мурад

Најновата колекција Зухаир Мурад го собира во себе сите видови на фенси модели. Фустани од кадифе и чипка, украсени со мониста, sequins и камења, ќе ги задоволи дури и најпознатите каприциозните дама.

Својот нов модел дизајнер покажа во недела висока мода во Париз. Како и секогаш гуру погоди сите светли и помпезни тимови. Оригиналност и женственост, која прикачите запишано силуети, изолирани во костими, неверојатно се вклопуваат заедно. Проѕирен ткаенина цврсто ткаени ансамбл со совршена повлече јасна силуета.Во своите фустани Зухаир Мурад успешно ги комбинира завеса и намалувања. Еден од највпечатливите челик модели на фустани, кои се расфрлани фенси гранките на дрвјата, што ги прави навистина прекрасен. Не помалку шарени фустани колекција во 2014 година модели Зухаир Мурад беа темно сина, везени со монистра и камења. Блесок и транспарентен инсерти додадете шик. Еве должина фустан над колена и фустани на подот.

собирање фантазија авторот импресионира со својата подвижност. Зухаир Мурад исто така се користи во неговата работа во мода оваа сезона metallizirvannuyu ткиво. Фустан направен од оваа ткаенина дава нејзиниот лик на кралското семејство и аристократија.

Значи, белегот на најновата колекција Зухаир Мурад стана заситени бои, заводливо деколте, богата декор и рафинирани женската силуета производи. Специјални шик модели спроведен луксузни ткаенини, од која беа пораби на фустани.

Зухаир Мурад вечерни фустани 2014 4Зухаир Мурад вечерни фустани 2014 5Зухаир Мурад вечерни фустани 2014 6
Зухаир Мурад вечерни фустани 2014 7Зухаир Мурад вечерни фустани 2014 8Зухаир Мурад вечерни фустани 2014 9
Зухаир Мурад вечерни фустани 2014 10Зухаир Мурад вечерни фустани 2014 11Зухаир Мурад вечерни фустани 2014 12

Видео: Мода Есен Зима 2014 2015 Зухаир Мурад Вечерна облекува

видео клипови: "Зухаир Мурад" Целосна шоу пролет лето 2014 Haute Couture Париз Мода канал

Видео: Зухаир Мурад Haute Couture Прикажи пролет лето 2016 од мода канал

Видео: Зухаир Мурад Есен Зима 2016-2017 Haute Couture шоу

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Летни фустани 2014Летни фустани 2014
Чипка фустани 2014Чипка фустани 2014
Париз Мода Неделата 2014Париз Мода Неделата 2014
Вечерна фустани од Јудашкин - 2014Вечерна фустани од Јудашкин - 2014
Модел вечерни фустани 2014Модел вечерни фустани 2014
Бијонсе се облекуваатБијонсе се облекуваат
Бренд облекаБренд облека
Вечерна облекува 2015Вечерна облекува 2015
Свадба фустани - трендови 2015Свадба фустани - трендови 2015
Се облекуваат со камењаСе облекуваат со камења
» » » Зухаир Мурад - вечерни фустани 2014