LadyVu.com

Ѕвезди со кратки фризури 2013

ѕвезди со кратка коса 2013

Особено популарни кратки фризури стана во 60-тите. Сè се одвиваше со фактот дека жените се залагаше за идејата за еднаквост, и на крајот го презеде мажите не само голем број на елементи на облека, но, исто така, стил косата. Додека кратка коса наводно беше симбол на слободата.

Како што времето одминува - краток намалување да остане!

Времето одминува, и скрати моден коса не се случува далеку. Недостатоци прилагоди личност нагласена. Професионалци се каже дека во одреден момент долго шеф на косата придонесува за нашата визуелна возраст. Желбата да се погледне млади и светли постојано ни покаже на ѕвездите на шоу-бизнисот. Кратки фризури познати личности во 2013 година никогаш не престануваат да amaze.

Во една од ѕвездите на кратка коса во 2013 година?

Боб-Боб - не е премногу смели промени. Многумина се обидуваат од тоа за себе и да остане целосно задоволни. Оваа година, па затоа одлучиле да го скрати својата коса Камерон Дијаз и Ешли Симпсон. Овие личности преферираат практичност, наместо драматични промени.

Боб има многу подвидови, но во секој случај со таква личност кратки фризури во 2013 година изгледа совршено во секое време ставање на косата на нов начин. Никол Ричи, Keri Hilson и Кира Најтли го знае ова од прва рака.Дополнителни кратки фризури на ѕвездите во 2013 година, не е како реткост. Сепак, ова е многу храбар чекор. Покрај тоа, таква слика може да си дозволи само носителите совршен црти на лицето со правилна форма на главата. Ева Marciel и Амбер Роуз одлучи да експериментирате и тоа се исплатеше.

Pixie - фризура која ќе одговара на сите. Изгледа стилски, игрива и дефинитивно млади. Значи Tirbli Оливија и Виола Дејвис фали нов pixie стил.

Некој ќе одлучи разиграност, а некои краткост и елеганција. Џенифер Гудвин и Мишел Вилијамс се потпираа на финес. Тие се определија за францускиот краток фризура, која се отвора на лицето, млади, а во исто време го прави на сликата малку палав.

Groupies парталав совети и мало невнимание е заслужено смета за Скарлет Јохансон, Мила Јовович и Krysten Ritter.

ѕвезди со кратки фризури 2013 1ѕвезди со кратки фризури 2013 2ѕвезди со кратки фризури 2013 3
ѕвезди со кратки фризури 2013 4ѕвезди со кратки фризури 2013 5ѕвезди со кратки фризури 2013 6
ѕвезди со кратки фризури 2013 7ѕвезди со кратки фризури 2013 8ѕвезди со кратки фризури 2013 9

Видео: Америка се дискутира вистински моден удар.

Видео: Shaved цик-цак машина

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Кои се фризури во мода во 2013 година?Кои се фризури во мода во 2013 година?
Кратки фризури жените 2016 година да фино косаКратки фризури жените 2016 година да фино коса
Асиметричен кратки фризури 2013Асиметричен кратки фризури 2013
Фризури Star 2013Фризури Star 2013
Нови фризури 2013Нови фризури 2013
Стилски кратки фризури 2015Стилски кратки фризури 2015
Кратки фризури 2015 Жените еКратки фризури 2015 Жените е
Фризури за кратка коса 2016Фризури за кратка коса 2016
Кратки фризури за жени 2015Кратки фризури за жени 2015
Славна личност фризуриСлавна личност фризури
» » » Ѕвезди со кратки фризури 2013