LadyVu.com

Ѕвездите без шминка

Ѕвездите без шминка

Нема девојка не може да се замисли животот без шминка, преку кој можете да ја прикријат недостатоците и да ја истакне својата женственост и убавина. И кога станува збор за познати личности, тие секогаш треба да биде на врвот, како човек - тоа е нивната повикувајќи картичка. Тоа е нешто недостижно - познати личности на обичните луѓе. Идоли секогаш сакаат да му се восхитуваат и го имитираат, така што тие не треба да губат својата популарност да се жртвува за убавина

и многу ќе за тоа, секако. Меѓутоа, во реалниот живот, тие се само како и секој друг, а некои од ѕвездите не изгледа толку атрактивни и без шминка и Фотошоп, како што се користи за да ги видите. Значи, ние нудиме поглед на нивните миленици, на друга страна, каде што изгледа едноставно и природно.

Како се ѕвезди без шминка

Мода фотографијата во naturel стил брзо се шири буквално од целиот свет. Ѕвезди, еден по еден почнаа да ги изложат своите автопортретите на социјалните мрежи, каде што тие го делат со нивните обожаватели најинтимните, нивната природна убавина. Вреди да се напомене дека некои од славните личности и без шминка изгледа поубаво и помлади. Земете, на пример, Ани Lorak, што дури и папараците долго време не можеше да се фотографира без шминка. Но ставање на вашите фотографии, што е со тоа уште повеќе се умилкуваше на навивачите и стекнато огромна популарност за својата убавина, младост и сексуалноста. Ѕвезда без шминка изгледа многу симпатична, и покрај фактот дека таа веќе беше 35 години, на сликата изгледа како девојка од осумнаесет.

Ѕвездите без шминка 1

Џесика Алба природни, исто така, да се соочи. шармантна насмевка, мазна, темно тонот на кожата, и горење кафени очи дава нејзиниот шарм и харизма.

Ѕвездите без шминка 2


Но, постојат и оние кои сè уште се потребни за да се прилагоди на нивните лице со козметика. На пример, актерката Памела Андерсон без шминка изгледа малку стар. Освен тоа, недостатокот на шминка нагласува брчките и неприроден израз на лицето кој се вели дека ги користеле услугите на пластични хирурзи.

Ѕвездите без шминка 3

Како и за модели, многумина веруваат дека постои ригорозни избор, и таму не е грда место во оваа професија. Па дури и повеќе, па овие девојки не можат да станат популарни. Меѓутоа, ако се погледне на модели како што се Ginta Lapina, Rosie Huntington-Whiteley, Алесандра Амбросио без шминка, а потоа овој мит на неопислива убавина веднаш dissipates. Овие девојки станаа не само познатиот топ модели, но, исто така, доби меѓународна слава и милиони фанови.

Ѕвездите без шминка 45 ѕвезди без шминкаЅвездите без шминка 6

Како што можете да видите, и секоја девојка, дури и оној кој не имаат совршен изглед, може да се добие за да стане познат и популарен.

Видео: Ѕвездите без шминка =)

Видео: 15 ѕвезди без сочинуваат и до

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Деми Мур и без шминкаДеми Мур и без шминка
Фризури Star 2013Фризури Star 2013
Cara Delevingne без шминкаCara Delevingne без шминка
Најгрди форми ѕвездиНајгрди форми ѕвезди
Автопортретите девојкиАвтопортретите девојки
Славна личност фризуриСлавна личност фризури
Кети Пери без шминкаКети Пери без шминка
Клаудија Шифер и без шминкаКлаудија Шифер и без шминка
Камерон Дијаз без шминкаКамерон Дијаз без шминка
Автопортретите ѕвездиАвтопортретите ѕвезди
» » » Ѕвездите без шминка