LadyVu.com

Цицачи масло - употребата на

примена за заптивање на нафта

Сите билки содржат посебни супстанции наречени променливи, кои се корисни за човечкото тело, особено на клетките на кожата. Во народната медицина, што е многу ценети sealer масло - употребата на овој производ не е ограничена само на дерматолошки заболувања, тоа може да лекување на болести на дигестивниот и мускуло-скелетниот систем.

Третман на цицач масло

Опишаната алатка има многу лековити својства. Тоа е совршено лечи изгореници, модринки, плачејќи рани и чиреви, како и можност да се справи со таквите проблеми со кожата:

 • уртикарија;
 • алергиски јадеж;
 • дерматитис;
 • на животните и убод од инсекти;
 • апсцеси;
 • гноен воспаление, вклучувајќи го и мукозните мембрани;
 • кревет рани;
 • абнормални сувост.

Покрај тоа, за заптивање на масло произведува следниве ефекти:

 • се бори со бактерии;
 • Тоа го зголемува крвниот притисок хипотензија;
 • нормализира бубрезите и мочниот меур;
 • Таа поддржува функцијата на црниот дроб;
 • намалува вишокот на холестерол прочистува садови;
 • Таа има детоксикација акција;
 • ја подобрува активноста на мозокот.


Исто така, производот е широко се користат во ортопедски пракса.

Апсењето на нафта во третманот на зглобовите и 'рбетниот дискови

Мобилноста на екстремитетите и на 'рбетниот столб е зависна од два fatkorov - доволни количини на синовијалната течност и недостиг на сол депозити. Апсењето на масло се користи за нанесуваат во болки во зглобовите и 'рбетот област, ви овозможува брзо повлекување на вишокот на калциум од телото и да го врати производството на синовијалната подмачкување.

А начинот на употреба на производот е многу едноставна - вие треба да направите масажа претходно оштетените области и се протега на 'рбетот со нежно извлекувајќи го од крстот на врвовите на прстите. Потоа, чиста масло треба да се фаќа додека не се апсорбира и да се релаксираат под ќебе за околу 20 минути.

третман цицач масло

Апсењето на нафта дома

Ако не можете или не сакате да се купи во аптека на средствата, се обиде да го готви себе:

 1. На половина литар на морето buckthorn (маслиново, пченка, сончоглед) масло додадете 150 грама исушени цветови на Hypericum или истиот износ на трева врвови.
 2. Ставете го садот во водена бања и се остава смесата да отстои половина час.
 3. Покријте ја тавата со капак и оставете да кисна за 72 часа.
 4. Вирус путер, се става во стаклен сад (темно).

Видео: кантарион Предности и апликации кантарион

Видео: морски цицачи масла

Видео: кантарион

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Kipreyny медKipreyny мед
Масло од тикваМасло од тиква
Масло од еукалиптусМасло од еукалиптус
Црвена детелина - лековити својства и контраиндикацииЦрвена детелина - лековити својства и контраиндикации
Грозје семе масло - Својства и апликацииГрозје семе масло - Својства и апликации
Трн масло - корисни својстваТрн масло - корисни својства
Камилица - лековитите својстваКамилица - лековитите својства
Масло од млеко трнМасло од млеко трн
Трн масло - употребата на слабеењеТрн масло - употребата на слабеење
Ела масло - лековити својстваЕла масло - лековити својства
» » » Цицачи масло - употребата на