LadyVu.com

Inula на одложување на менструацијата

elecampane одложување на месечно

Во денешното темпо на живот и квалитетот на животната средина, многу малку жени може да се пофали на редовен циклус од 28 дена. Прилично чест проблем поврзани со менструацијата. Еден од најпопуларните средства за да се јавите на месечна нард трева.

Elecampane коренот на одложување на менструацијата: кога да се аплицира?

Да започне со тоа, тоа не е секогаш добро основани причини да предизвикаат менструација. Фактот дека одложувањето предизвикано од најчестите фактори. Разни болести на генитоуринарниот систем, емоционален шок или стрес, нагло промена во тежината, бери-бери. Ако проблемот се наоѓа во една од овие фактори, првото нешто е да се работи за причината за тоа, како и секогаш користете elecampane корен за месечна прилично опасна.

Ако зборуваме за задоцнување од неколку месеци, тоа е јасно отстапување од нормата, а во медицината се нарекува аменореа. Ова е првиот знак на нарушувања во хормоналниот систем на телото. Сепак, не секој одложување укажува на присуство на болеста. Ако тоа трае помалку од 10 дена, може да предизвика месечна devyasilom.

Дали нард предизвика месечно?

Дефинитивно тоа им помага. Ова е една од најмоќните средства за традиционална медицина. Во рок од неколку трикови на жената почнува менструален циклус. Ова е најефективниот метод ако имате итна потреба да се приспособат својата циклус.Билка е пропишано во случаи кога се јавува болката кога пролапс на матката, во форма на лушпа или бањи. Сепак, треба да се запомни дека во задоцнување на менструацијата нард не само што помага, но исто така може да предизвика непоправлива штета на телото на жената. Пред да го користите мора да се обрне внимание на контраиндикации:

  • значи која било форма на многу опасни за бремени жени, бидејќи по неколку часа абортус може да се случи по администрација;
  • Ако менструацијата веќе почна да се земе супа не може да биде - тоа ќе предизвика тешки крварење;
  • прием во високи дози предизвика горчлив вкус во устата, и, исто така, доведува до труење;
  • elecampane не треба да бидат земени во задоцнување на менструацијата, ако имате проблеми со срцето.

Подготовка на нард за месец?

За овие цели корените на растенијата. За да се подготви за трева нард месец, ќе мора да ги преземе 1 лажичка мелени корени и да се пополни стакло нејзиниот зовриена вода. Смесата се вари 15 минути во текот на многу ниска топлина и инсистираат на четири часа. Супа треба да се земе една лажичка неколку пати на ден.

Постои уште еден рецепт. Кога ќе го добиете веднаш 50 g на супа веќе на првиот ден на курсот започнува менструален циклус. За оваа чаша врела вода пијалак една лажица мелено корен. Се вари пет минути. Следно, завиткан во крпа и инсистираат на половина час. Супа elecampane корен за месечна потребата да се пие во два чекори. Но, се сеќавам дека само како последно средство, можете да се впуштат во таквите методиElecampane корен за месечна случај. Како и сите други слични средства, супа доведува до промени во менструалниот циклус на жените, а резултатот не секогаш живеат до очекувањата. Високи концентрации може да предизвика прилично силна матката крварење.

Ако одлучите да се донесе на месечна devyasilom, пред земање секогаш треба да се консултираат со специјалист за да разговараат за задолжително прашања.

  1. Земете тест за бременост. Запомнете дека не ретко тестови даде лажни информации, затоа што цената да донираат крв за анализа на hCG.
  2. Следно, ќе треба да се стави специјалист свесни за фактот, дали седи на диета или со земање лекови.
  3. Бидете сигурни да му кажете на вашиот лекар ако сте имале абортус или сте земале хормонални контрацептиви претходно.

Видео: Како да се јавите еден месец дома?

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Одложен менструација - ПричиниОдложен менструација - Причини
Без месечна 2 месециБез месечна 2 месеци
Ловоров лист на одложување на менструацијатаЛоворов лист на одложување на менструацијата
Одложен менструација по прекин на контрацепцијаОдложен менструација по прекин на контрацепција
Одложен менструација кај адолесцентитеОдложен менструација кај адолесцентите
Ефект на месечна duphastonЕфект на месечна duphaston
Задоцнување од 10 дена, тестот е негативенЗадоцнување од 10 дена, тестот е негативен
Како брзо да предизвика месечно?Како брзо да предизвика месечно?
Одложен менструација 10 дена - како причина месечно?Одложен менструација 10 дена - како причина месечно?
Duphaston и месечниDuphaston и месечни
» » » Inula на одложување на менструацијата