LadyVu.com

Aureus во вагината

aureus во вагината

Со планираниот инспекција на гинеколог жената испорачува тест, лаборанти и често се најде таков микроорганизам што се Staphylococcus aureus. Што е резултат на овој тест?

Методи за добивање на стафилокок вагината

Размислете, каде што го прави на стафилокок инфекции.

  1. Стафилококи живеат околу нас, на кожата, во интестиналниот тракт. Затоа, при миење на, на пример, со вода aureus може да се движи во вагината слузница и да почне да расте во поволни услови за тоа.
  2. Aureus, исто така може да се влезе со медицински процедури.
  3. За време на сексуален однос.

Staphylococcus aureus во вагината

Особено раширен и опасни тоа може да биде aurococcus. Прв во вагината, Staphylococcus aureus може да не се манифестира. својот изглед на гениталиите може да предизвика вулвовагинитис со болни сензации и горење на вагината, како и појава на абнормални празнење. Особено запоставени форми на стафилокок е појавата на жолта, портокалова крлушки на кожата, што значи дека болеста дури го извади.

Сето ова може да предизвика болест на уринарниот систем. Откако на мочниот канал, предизвикувајќи чувство на печење при Staphylococcus aureus mocheispuskanii.Vaginalny често може да предизвика периодични габична инфекција предизвикана од dysbiosis. И чешање на малите усложнува процесот на пренесување на болеста. Вагинален Staphylococcus aureus може да почне нивниот развој, ако има повреда на вагината киселост.

Третман на вагината стафилококАко се сомневате дека вагиналниот стафилокок ги анализира бактериска сеење, ако дијагнозата е потврдена, третманот треба да се администрира заразна болест. Често се користи во третманот на autovaccine, autohaemotherapy и токсоиди. Тематски третман на вагината aureus, исто така, се врши со помош брисеви со бактериофаги.

Во исто време, треба да се подобри имунитетот. Назначени од пробиотици да се врати во нормална микрофлора vlagalischa.Glavnoe третман не го злоупотребувајте антибиотици како Staphylococcus брзо да се прилагодува на нив, а подоцна и тоа може да предизвика сериозни проблеми на третман. Третманот треба да биде избран само совесно.

Тука е еден од најефикасните третмани рецепти: amoxiclav 3 пати на ден (10 дена), и тука Linex и био свеќи Hexicon.

Во однос на вагитории на стафилокок, тоа е подобро да се користи свеќи со содржината на bifidobacteria (можете да ги направите сами со земање брис и pomaknuv развеле во бактерии). Антибиотик свеќи се Klindatsin кои го прават и со инфекција, но тие треба да се препише лекар.

Видео: На прсти во вагината нехигиенски

Видео: Живот здрави! - Staphylococcus 03/04/2014

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Aureus - симптоми кај новороденчињатаAureus - симптоми кај новороденчињата
Симптоми на стафилокок кај доенчињаСимптоми на стафилокок кај доенчиња
Aureus во носот - ТретманAureus во носот - Третман
Aureus во кучињаAureus во кучиња
Aureus во мајчиното млекоAureus во мајчиното млеко
Staphylococcus aureus кај новороденчињатаStaphylococcus aureus кај новороденчињата
Staphylococcus aureusStaphylococcus aureus
Што да правите ако новороденче aureus?Што да правите ако новороденче aureus?
Staphylococcus aureus во грлото - ТретманStaphylococcus aureus во грлото - Третман
Aureus за време на бременостаAureus за време на бременоста
» » » Aureus во вагината