LadyVu.com

Музика за сала за танцување

Музика за сала за танцување

Музика може да постои без танц, но танцот без музика, ништо. Гледајќи двојки танцување, или дури и кога сте на денс себе кат, постои чувство (сосема точно) дека музиката - душата на танцот, а ако сакате да танцуваат нема тело и душа, потребно е, пред сè, да научат како да се чувствува музиката. Да не зборуваме за карактеристики на танцот чекори, а не за облека, обувки и хулахопки, туку и самата душа на движењето - музика класи за сала за танцување.

Од каде да почнам?

Не само што многу студенти, туку и меѓу самите наставници во почетокот, постои дилема - да почнат да работат на танц. Постојат неколку опции: да научат да танцуваат (движење), а потоа се стави сите на музиката, или да предава мали сегменти, постојано се фокусира на музиката во филмот. Ниту едната ниту другата опција не е точно. Прво на сите, проучување танц треба да започне со слушање на музика за сала за танцување, со право на музика предвид чувствата од такт.

Надлежните велат дека танчери танц не е можно без аритметика, бидејќи секоја музика прво треба да се пресмета, а потоа се соберат на соодветен износ на движења.

Бараат за песна

Па, знаеш каков вид на танц сакате да дознаете - тоа може да биде валцер (валцер валцер но раздор) passadobl, салса, румба, ча-ча и многу повеќе. Ваша задача е да се најде музика за сала за танцување стандард, што одговара на вашата идеја за танц, која се уште е во ембрионалниот развој.Наједноставниот нешто е да се најде состав во веќе заврши книгата, на пример, колекција на музика за сала за танцување: латиница. Дури и ако се најде добредојде од првиот што ќе дојде на собирање, тогаш дефинитивно ќе биде музика со вртење на должината на својот танц, и покрај фактот дека ваквите композиции веќе се стандардна должина од 3 минути.

Исто така постои и опција потешко - тоа е валиден, ако знаеш ли музичари. Да претпоставиме дека навистина ви се допаѓа нешто од модерната музика не за сала за танцување. Професионален музичар лесно може да се направи поголемиот дел обичните поп композиција со такт и темпо румба, танго фокстрот, како и сите други танц.

создавање чудо

Кога музиката е подготвена, ќе треба да ја слушам повеќе од еднаш, пред да сфати дека треба да го изразат вашите движења. Танц - телесна демонстрации чувства, кои се полнат песната. Ова е исто што и прогласување на поезијата. По сите, без разбирање на подлабоко значење на авторот, ќе танцуваат не стана персонификација на чудо, тоа е само збир на движења.

Следење на листата:

 1. Рег Borrachos - Puro регетон.
 2. фокстрот Повеќе
 3. fox_Tie A жолта лента
 4. Нишалка со мене
 5. Месечината серенада _ месечината серенада
 6. Румба - шпански гитара - за твоите очи
 7. Сала за танц замав - Земете мојата љубов
 8. Мед на вино _ Мартин Charly
 9. Учење блуз (Фокс)
 10. Музика за сала за танцување Латина
 11. Дина Шор _Mississippi кал
 12. Ела Фицџералд _ парична казна Романтичен
 13. Румба - песна од тајна Gorden - Yoshi Производство
 14. Румба. Harlem`s Ноктурно - Алиша Кис
 15. Мигел Saez - Мала Mujer
 16. Џо Кокер - Ослободете моето срце
 17. Sindicato Argentino Arriba - Ча Ча
 18. Жозе Breves - Сакам да Танц
 19. Румба - Piensa En Ми - Лусија Мендез
 20. Румба - кога љубовта помина
 21. Оркестар Де Хавана - шегата
 22. Бачата - Xtreme - 24 Horas
 23. Бачата - Croma Латина - Амор Estereo

Видео: Спортска сала за танцување. Самба. јуниори 2

Видео: Спорт и сала за танц танцување. Бавен валцер.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Танц обука. Историјата на танцот потеклото во античкиот светТанц обука. Историјата на танцот потеклото во античкиот свет
Се облекуваат за сала за танцувањеСе облекуваат за сала за танцување
Газа куќаГаза куќа
Божиќ танц во градинкаБожиќ танц во градинка
Музика за свадбаМузика за свадба
Танц Нова Година за децаТанц Нова Година за деца
Музички игри во градинкаМузички игри во градинка
Танцување чевлиТанцување чевли
Танцување чевлиТанцување чевли
Сала за танц танц за децаСала за танц танц за деца
» » » Музика за сала за танцување