LadyVu.com

Музика за стриптиз-пластика

музика за лента на пластични

Лента пластика - тоа е неверојатно трендовски област, каде што секој над 16 години девојки се учат на сензуална и убава танци. Во принцип, една лента на пластика - тоа е комплементарна на насоката на лента танц, кој работел надвор од комплекс фрагменти, подобрени се водат, но повеќето се сега двете имиња се однесуваат на истата лекција. Часовите лента на пластични секогаш се придружени со музика, без кои овие сесии едноставно не може да биде толку привлечна.

Музика за стриптиз-пластика

Традиционално избрани песни за лентести пластика во R'n'B стил - совршен песни Бритни Спирс (Womanizer, дел од мене, и така натаму), Пусикет Долс (копчиња, итн), Џесика Симпсон (Љубов и така натаму. d.) или Ријана (S&М и други). Главната работа е дека песната е ритмичка, се менуваше со текот на времето, и нивниот звук беше доста сензуална.

Речиси сите модерни песни што само се допаѓа, може да се користи за оваа намена. Покрај тоа, понекогаш тоа е препорачливо да се земе на саундтракот на филмот, ако стилизиран танц.Но, дури и тоа не е предуслов, бидејќи музиката треба да одговара на вашите фантазии, а не некои принципи. Вие само може да изберете оригиналниот песни како Marlin Менсон - Расипани љубов (патем, истата песна ја врши Pussycat Dolls). Овој оригинален и необично решение, кое сигурно ќе им се допадне на сите оние кои се веќе уморни од поп музиката.

Во принцип, на предлог на лента-plasty може да се врши под апсолутно било која музика, дури и под Валери Meladze. Сето тоа зависи од она што треба да биде танц - запаливи како и во музички спотови Pussycat Dolls, или напротив, бавен и заводлива.

Опуштете се музика за стриптиз-пластика

Игри, како што лента на пластични, не мора нужно да биде придружено со брзо музика. Се вклопуваат и класици како релаксација, како музика на бендот на Енигма, или дури и инструментална музика. Ова е особено точно кога движењето на лентата-plasty се изведуваат на столб (оваа линија танц наречен пол-танц), бидејќи бавно движење често се чини дека повеќе примамливо од брзо.

Лента пластични вклучува сесии во кои наставникот дава само основите: движење, лигаменти. И танцот може да се направи дома за апсолутно секоја музика која е угодно само до увото и се вклопуваат во движење.

Видео: Музика за лента на пластични

Видео: Луксузни број Газа танц

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Музика за обука за девојкиМузика за обука за девојки
Приспивни песни за бебињаПриспивни песни за бебиња
Газа куќаГаза куќа
Божиќ танц во градинкаБожиќ танц во градинка
Музика за свадбаМузика за свадба
Zumba: МузикаZumba: Музика
Песни на 1 септември,Песни на 1 септември,
Музика за аеробикМузика за аеробик
Танц Нова Година за децаТанц Нова Година за деца
Музика за бебињаМузика за бебиња
» » » Музика за стриптиз-пластика