LadyVu.com

Zrazy - рецепт

zrazy рецепт

Денес ние ќе подготви компир zrazy. Секоја од опциите јадења во неговото добро, и достоен за вашето внимание. Различни пристапи кон подготовка на производство на различни, но подеднакво добар резултат.

Компир zrazy - рецепт со месо и печурки

состојки:

 • мешани мелено месо (свинско и говедско месо) - 450 g;
 • компир клубени - 1 кг;
 • печурки - 350 g;
 • Кромид - 150 g;
 • жолчка од јајце - 1 компјутер,.
 • земјата црн пипер - по вкус;
 • сол - да вкус;
 • зеленчук рафинирано масло.

подготовка

Првото нешто што ние треба да се готви компири база. За таа лушпа пред грутки се мијат во вода се додека тендер или печете ги во рерна за триесет до четириесет минути на температура од 185-190 степени.

Во тоа време, го очистиме и melenko shinkuem кромид, да го оставиш во тава на топло масло и passeruem на транспарентноста. Сега додадете претходно измиени печурки и смачкана, се шири мелено и СРЈ, мешање, да испари течноста. По пржење тежина зачинет со сол и црн пипер.

Подготвеност за прочистување на компир клубени, tolkushkoy каша со вилушка и помош. Како резултат на тоа, треба да се добие хомогена маса на компир без згрутчување. Дај да го жолчка од јајце, сол и свежо земјата бибер, се меша добро и тоа да продолжи со формирање на zrazy. Да го направите ова, ние избираме малку компир маса се тркалаше на нејзиниот прв топката, а потоа се притисне за да се добие на триаголник торта. Со лажица наметне малку кутии на мелено месо и печурки и се затвора на спротивните рабови на тортата да се формира еден вид на хамбургер. Привремено го пласира производот на pripylennoy брашно на површината, а по греење во тава на рафинирано масло, врска тоа zrazy Браунинг.

Zrazy компири со јајца и брашно - рецепт со зелка

состојки:

 • компир клубени - 1 кг;
 • Јајца - 2 парчиња;.
 • Пченично брашно - 120 g;
 • рафинирано растително масло - 50-60 ml;

За фил:

 • никулците - 950 g;
 • доматно пире - 30 g;
 • вода - 75 ml;
 • земјата црн пипер - по вкус;
 • ловоров лист - 1 компјутер,.
 • сол - да вкус;
 • зеленчук рафинирано масло.

подготовкаВо овој рецепт, компир основа ние се подготват за zrazy малку поинаку. Изми компир клубени очисти, се сече на неколку парчиња и се вари додека тендер во солени вкус малку вода. потоа се отстранува водата и компир каша користење tolkushkoy до целосно исчезнување на грутки. Доколку е потребно, додадете многу малку компир супа.

Додека компир пире лади, подгответе зелка полнета. За да го направите ова, ние се стави на ситно сецкан зеленчук во казан со загреани рафинирано масло и лесно СРЈ, мешајќи повремено. Потоа додадете доматно пире, разредена во вода, вкус вкусот на тежината на сол и црн пипер, ловоров лист, исто така, фрли protushivaem и капакот додека не омекне.

Во изладен компир смеса додадете јајца, брашно и се меша тоа добро. Ние се еден вид на компир тесто, кое е доста леплива конзистентност. Попрскувајќи брашно раце, формирајќи колачи надвор од неа, кои се вградија во пополнување и печат во форма на триаголник ќофтиња.

zrazy компир со месо рецепт

Фрај zrazy на загреана рафинирано масло во тава до златниот на двете страни. Zrazy овој рецепт може да се готви во рерна, што ги прави повеќе корисни. Да го направите ова, да ги нокаутирам на поставени пергамент за печење и ставете го во дваесет минути се загрее на 185 степени печка.

Земајќи ја како основа за било кој од рецепти кои може да се подготви на производот со други пломби на вашиот избор. Значи многу вкусна добиени zrazy со зелен кромид и јајце, или само со печурки или месо со зачини. Експерименти со пополнување на подготовка обично Zrazy даде одличен резултат. Обидете се да експериментирате и да уживате во одличниот вкус на готовиот сад.

Видео: Zrazy компир. Компир Zrazy едноставен рецепт од Иван!

Видео: Zrazy свинско месо со пополнување јајце. zrazy рецепт

Видео: Месо zrazy со сирење и јајца рецепт чекор по чекор

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Месо zrazyМесо zrazy
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Како да се готви zrazy?Како да се готви zrazy?
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Месо полнети zrazyМесо полнети zrazy
Zrazy компири со јајца и кромидZrazy компири со јајца и кромид
Zrazy со печурки - рецептZrazy со печурки - рецепт
Zrazy компири со печуркиZrazy компири со печурки
Како да се готви компири zrazy?Како да се готви компири zrazy?
Компир zrazyКомпир zrazy