LadyVu.com

Обетки - модни трендови 2016

обетки модни трендови 2016

Без разлика дали тоа е да се запамети дека многу векови пред обетки беа предмет исклучиво машки накит гардероба. Денес, благородни метали и камења, без губење на нејзината благородништвото, беше дадено правото накит да блесне во збирки на додатоци на повеќето остроумниот модата. Тоа е причината зошто изборот на модерните жени е голема и затоа доста комплексен. Ајде да зборуваме денес за тоа што обетки се препорачува да се изберат на модата во 2016 година.

Мода обетки 2016 модни накит опсег

Модни трендови во 2016 година јавно тврдеше дека скромност во женска накит, вклучувајќи обетки, откажани. Повеќе популарни големи додатоци. Мода свет покажува дизајнери да покажат посветеност кон создавање на обетки во форма на големи геометриски форми. Во овој случај, најголем дел од приоритетните дадена на заоблени форми: кругови, конуси и сфери.

А особено тренд стане масовен обетки изработени од метални шипки, често се украсени со цветни или геометриски облик. Долги обетки стана особено популарен во оваа сезона, особено во варијации на виси на рамената и под линијата. Многу модерни додатоци во такви елементи се признаваат во форма на синџири и серпентини.

не е инфериорен во однос на новите позиции и класиците во форма на т.н. обетки капки. Таквите украси не може да биде во можност подобро да се нагласи женственоста и благодатта на неговиот сопственик.Обетки во облик на цвеќиња се уште се актуелни избор за софистицирани и романтична природи. Во обид да се биде оригинален да им помогне на светли пластични обетки на различни форми.

Многу популарна во 2016 година се обетки Кафа, со кој можете да го красат не само на уво, но од друга страна, како и храмот, вратот, па дури и косата.

Треба да се напомене дека одреден тренд во престојната сезона е асиметрија. Тоа е причината зошто модни дизајнери се препорачува да се користи само една форма на многу масивни обетка или две различни обетки. Оваа техника ќе биде голем решение за тој дел од убава половина, кои често се губи декорација.

Мода обетки 2016 година предмет на накит

Девојки и жени, кои претпочитаат над сите накит благородничко потекло, не помалку од другите се збунети од прашањето што ќе биде модерен обетки во 2016 година. Па, барајќи модата, ние ќе одговориме дека на врвот на популарноста во моментов се одамна познати сите pusety обетки. Направени од злато или сребро апликација и дополнет во форма на скапоцени камења, овие обетки се погодни за било која слика и да стане универзална украс во колекцијата на секој fashionista. Од најпопуларните во 2016 година станува бисер. Значи, оваа сезона тренди решение се билатерални обетка обетки изработени од бисери. Инспириран од благородна убавина и сјај на природни камења, модни дизајнери од целиот свет ги красат нивните модни додатоци презентирани на изложби во 2016 година.

обетки модни трендови 2016 Година1обетки модни трендови 2016 Година2обетки модни трендови 2016 Outcome.3
обетки модни трендови 2016 year4обетки модни трендови 2016 Outcome5обетки модни трендови 2016 years.6
обетки модни трендови 2016 goda7обетки модни трендови 2016 goda8обетки модни трендови 2016 goda9
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Мода накит 2016Мода накит 2016
Обетки со полудраги камењаОбетки со полудраги камења
Мода накит 2016Мода накит 2016
Мода обетки 2016Мода обетки 2016
Мода Накит и бижутерија - есен-зима 2015-2016Мода Накит и бижутерија - есен-зима 2015-2016
Модни додатоци 2016Модни додатоци 2016
Мода обетки - накит 2014Мода обетки - накит 2014
Злато висечки обеткиЗлато висечки обетки
Гроздобер обеткиГроздобер обетки
Модни накит, бижутерија - Трендови 2016Модни накит, бижутерија - Трендови 2016
» » » Обетки - модни трендови 2016