LadyVu.com

Злато висечки обетки

Злато висечки обетки

Долго златни обетки потекнуваат од античките времиња, тогаш, како и сега обетки се направени во различни геометриски форми и различни должини.

Висечки обетки може да се формира на синтетички метали и скапоцени. Но посебно внимание треба да се посвети долги обетки направени од злато. Долго златни обетки изгледаат повеќе профитабилни - злато совршено нагласува сензуалноста и префинетост висат обетки. Тие не само што ги красат ушите на жените и повтори и секое движење на главата, изненадувачки за нејзиниот шарм и живост.

Меѓу модата многу популарна виси златни обетки со камења. Овој додаток е совршен за една вечер заедно. Долго обетки со дијаманти - симбол на убавина и луксуз. Мали камења може да се наоѓа по целата должина на обетки, и може да биде само на крајот на додатокот. Долго златни обетки украсени со rhinestones или накит кој додава елеганција на луксуз.

Обликот на злато висат обетки

Висат обетки се подели во два вида:

  1. осамени (Се состои од еден главен дел).
  2. собрани (Се состои од неколку делови). Висечки обетки собрани може да се состои од кратки и долги синџири, украсени со камења од различни големини.

Висечки обетки може да биде целиот состав на различни делови: иста или сосема различни по големина и структура. Тие може да се каскадно на исто ниво или на различни нивоа. Овие можности денес има неверојатно многу форми висат обетки.

Златни обетки, tassels исто така, може да се подели во две групи:

  1. Со синџир. Многу накит да се создаде нивните дела, со користење на синџири. Тие можат да служат како главен дел, како пример, златни обетки, синџири, или да чувате за себе она што вид на фигура, како топка или срцето.
  2. Без ланец. Многу накит делови поврзете со едни со други, на тој начин формирајќи долго верува.


Поради оваа разновидност на форми, можете да изберете обетки кои ќе одговараат на вашето лице - да ја истакне предностите и се кријат слабости.

Камењата за долго златни обетки

Камења даде dearness декорација, луксузни и благородништвото. Висат обетки со камења често изгледа многу повеќе префинет и софистициран. Најчесто висечки обетки украсени со рубин, топаз и смарагд. Што да се каже на висат дијамантски обетки, кои секогаш остануваат надвор од конкуренција - сјајот дијамант во комбинација со осветленоста злато комбинира префинетост, благородништвото и доверба. Но, тоа е вреди да се декорација скапо, па ретко кој може да си го дозволиме.

Златни обетки со rhinestones

Подостапни, е злато обетки ресни украсени со rhinestones. Самите rhinestones не се однесуваат на накит, но, и покрај тоа, тие се доста добро може да ги красат скапоцени метали. Квалитет rhinestones понекогаш се многу слични на дијаманти. Единственото нешто што тие можат да се разликуваат од накит е недостатокот на карактеристичен сјај на дијаманти.

Долго обетки во футуристички стил

Во денешната мода обетки често се наоѓаат виси во футуристички стил. Овој стил се појави во 60-тите години на минатиот век. Денес тој се најде на мапата, а не само на облека, но исто така и во опрема.

Главните карактеристики на златните обетки, обработува во футуристички стил:

  • прави линии во предмети за декорација;
  • акутна агли;
  • геометрии на сите галантерија делови;
  • едноставност и оригиналност на целата декорација.

Обетки во футуристички стил совршен за бизнис облека за вечер класичен фустан. Главната правило - да се во согласност со едноставноста и геометриски форми во целиот пат.

Злато другар обетки 1Злато другар обетки 2Злато другар обетки 3
Злато другар обетки 4Злато висечки обетки 5Злато другар обетки 6
Злато другар обетки 7Злато другар обетки 8Злато другар обетки 9

Видео: златна обетка на производот

Видео: Виси златни обетки купат

Видео: Каде да се купи виси златни обетки Еве најубавиот евтини сувенири

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Златни обетки КонгоЗлатни обетки Конго
Обетки златоОбетки злато
Златни обетки топкиЗлатни обетки топки
Дијамантски обеткиДијамантски обетки
Долго виси златни обеткиДолго виси златни обетки
Златни обетки со смарагдЗлатни обетки со смарагд
Злато сет - обетки и прстенЗлато сет - обетки и прстен
Златни обетки прстениЗлатни обетки прстени
Гроздобер обеткиГроздобер обетки
Златни обетки со килибарЗлатни обетки со килибар
» » » Злато висечки обетки