LadyVu.com

Ние лекување на акни маст ichthyol

Ние лекување на акни маст ichthyol

Неодамна ihtiolovaya маст не е многу популарен. Тоа, сепак, е, во аптеките, но за лекување на акни е главно се користи во повеќе скапи лекови. Иако за тоа што значи поефикасно, се уште може да се натпреварува. Ihtiolovaya акни маст се применува од времето кога немаше антибиотици и други моќни лекови.

Содржина

Ефекти од лекот на кожата

Ichthyol - главната активна состојка на маст - производ на обработка на смола кои содржат карпи. Тоа е мрсна материја од темно кафеава боја со карактеристична не многу пријатен мирис. Така мириса на сулфур, при што концентрацијата во формулацијата е многу висока, и ова предизвика ichthyol терапевтски својства на маст. Исто така, Ichthyol содржи органски киселини, вредни микро и макронутриенти.

Кога се нанесува на кожата за акни маст ihtiolovaya:

Како што можете да видите, на спектар на дејство на дрога, која се состои од само две компоненти - ihtiola и вазелин - доволно широк. И цената на лекот е сосема мал. Можеби тоа е причината зошто дрога неправедно заборавени денеска повторно добива на популарност.

дозирањеДозирање ichthyol маст зависи од видот на проблемот кој што сакаме да го решиме со негова помош. Општата препорака е само во тоа што секогаш се користи како место-на мал проблем области на кожата. На човек, апсолутно не може да се шири!

Ihtiolovaya маст е толку пријателски производ кој може да се користи дури и од страна на бремени жени и за лекување на акни кај деца постари од 12 години. Контраиндикации - свој начин на размислување.

тематаКако брзо да се отстрани мозолчиња од нејзиното лице?

Ќе бидат заинтересирани да проверите како може да се уште брзо да се ослободи од акните. Ова прашање е толку важно што таа е подобро да се учат сите методи ...

Спроведување на маст ihtiolovaya само треба да се исчисти кожата. И тоа не е достоен за тоа да се комбинираат со други анти-инфламаторни лекови, особено содржат алкалоиди и јод соединенија.

Видео: Како да се ослободите од акните ?? // Differin, Baziron, ihtiolovaya маст

Видео: Третман вари маст Vishnevsky, ihtiolovaya маст levomekol

Видео: ihtiolovaya маст акни

Видео: Vishnevsky Миро - сите за подготовка

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Од она што им помага на салицилна маст?Од она што им помага на салицилна маст?
Маст гентамицинМаст гентамицин
Маст за акни на лицетоМаст за акни на лицето
Пантенол мастПантенол маст
Sintomitsinovaja маст акниSintomitsinovaja маст акни
Антибактериски мастАнтибактериски маст
Маст метронидазолМаст метронидазол
Ihtiolovaya маст за вриеIhtiolovaya маст за врие
Сулфур-салицилна мастСулфур-салицилна маст
Ретиноична маст акниРетиноична маст акни
» » » Ние лекување на акни маст ichthyol