Fervex - состав

Во првиот откриен симптомите на настинка и грип
Cодржина
Fervex на дрога за возрасни
Смета медицина се произведува со лимон и малина вкус, е прав, спакувани во кеси со капацитет од 13,1 g
Главните активни состојки се:
- аскорбинска киселина (200 mg);
- Парацетамол (500 mg);
- pheniramine малеат (25 mg).
Комбинацијата на овие компоненти обезбедува намалување на температурата на телото, олеснување на воспаление и болка, елиминација на назална конгестија, солзење, црвенило и чешање на очите во максиларниот синуси. Се должи на висока доза на аскорбинска киселина е нормализирана метаболизмот на јаглени хидрати, на пропустливост на ѕидовите на капиларите, забрзува обнова на ткивата, редокс процеси.
Како помошни супстанции во прав Fervex присутни:
- сахароза;
- акација;
- безводен раствор на лимонска киселина;
- натриум захаринат или растворливи сахарин;
- вкус (лимон соба или црвен).
Ако лекот е со вкус на лимон, светло беж боја во прав, понекогаш со кафеави дамки. Малина формулацијата има pinkish боја со повремени светло-црвени зрна.
Состав Fervex шеќер
За дијабетичари и лица со гликоза нетолеранција беше развиена опишани лек шеќер има лимон vkus.V овој случај, активни состојки и нивните концентрации се исти како и во подготовката на класична варијанта. Промена само на составот на средства за врзување:
- безводен раствор на лимонска киселина;
- trimagnesium дицитратобизмутат (безводен);
- вкус на лимон romovyy-
- манитол;
- повидон;
- аспартам.
Треба да се напомене дека некои состојки поседуваат висок Fervex gepatotokischnostyu (негативно влијае на ткиво и паренхимот на црниот дроб). Затоа, лекот не треба да се користи подолго од 3-5 дена. Покрај тоа, важно е да се придржуваат строго на дозата е наведено во инструкциите. Кога алергиски реакции, симптомите интоксикација или несакани ефекти на Fervex треба да се прекине веднаш.
Видео: Се за таблети (FERVEX) [Акутни респираторни вирусни инфекции]
Видео: Fervex | Упатства за употреба
Можно да се аскорбинска киселина за бремени жени е тоа?
Аминокапроична киселина за да се деца
Antiflu Деца
Antigrippin деца
Citovir-3 - сируп за деца
Fervex за деца
Fervex доење
Деца antigrippin
Antigrippin - состав
Tsitramon - индикации за употреба
Tsitramon - состав
Како да се прави разлика ладна од алергиски ринитис?
Лек против настинка и грип
Naftizin - состав
Температура парацетамол
Pentalgin - состав
Првите знаци на настинка
Прав ладно
Анти-инфламаторни лекови за настинка
Sedalgin нео - состав
Theraflu - состав