LadyVu.com

Zrazy со јајце

Zrazy со јајце

Кук мирисна и вкусни zrazy со јајце на сопствените доста тешко. Значи ние не губат време - и безбедно да се фаќате за бизнис, а ние ќе бидеме среќни да ви помогнат.

Zrazy компири со јајца и кромид

состојки:

 • компири - 5 парчиња;.
 • пченично брашно - 35 g;
 • јајце - 3 парчиња.

За фил:

 • зелени кромид и билки - да вкус;
 • јајца - 5 парчиња;.
 • кромид - 1 компјутер;.
 • растително масло;
 • зачини.

подготовка

Компири чисти, се вари додека тендер во солена вода, а потоа каша во пире од зеленчук и угасне. Кук тврдо варени јајца, се ослободени од школка и мелење користење на ренде. Ние ги третираме кромид, ситно shinkuem и Браун во растително maslitse. Сега се меша во сад за јајца со кромид и сецкани билки. Пире од компири скрши сурови јајца, додадете малку брашно и месете го тестото. Sculpt од него мала големина торта во центарот на секоја стави кутии, формирајќи хамбургери, paniruem во брашно и пржете компир zrazy со јајце зеленчук maslitse додека тендер.

Zrazy месо со јајца

состојки:

 • мелено месо - 500 g;
 • јајце - 1 компјутер,.
 • леб - 100 g;
 • млеко - 200 ml;
 • растително масло - 40 ml;
 • зачини;

За фил:

 • јајце - 3 парчиња;.
 • сијалицата - 2 парчиња;.
 • зачини;
 • свежи билки - по вкус.

подготовка

Пред да се готви zrazy на мелено месо, се вари 3 јајца и натопени во топло млеко, леб на парчиња. Чиста кромид shinkuem коцки и кафена јасна државата. Варени јајца ладење, и чистење на парчиња исецка. Кромид се мешаат со зеленчук, passeruem неколку минути, и лежеше на печење во сад со јајца. Во мелено месо леб стави омекнат, се скрши на јајце клетката, фрли зачини по вкус и измесете многу раце. Потоа стиснете исклучи малку на мелено месо и sculpt тркалезна торта. Во центарот лежев од полнење, формирајќи рамен Пети, и се шират на споеви за печење надолу. Слично на тоа, sculpt сите zrazy месо со јајца и испратете го во загреана рерна околу 50 минути.

Zrazy рецепт со јајца и печурки

состојки:

 • мелено месо - 700 g;
 • кромид - 1 компјутер;.
 • компири - 1 компјутер;.
 • Јајце - 2 парчиња;.


За фил:

 • Јајце - 2 парчиња;.
 • свежо luteus - 200 g;
 • растително масло.

подготовка

Започнуваме со подготовка на филот: вари јајца, кул, чист и да ги уништи коцки. Путер печурки пржи во растително maslitse, а потоа се меша со јајца и сезоната со зачини по вкус. Компири и кромид за да се исчисти, се фаќа на мал ренде и да додадете на мелено говедско месо. Понатаму, се обидува да се вози на јајце, додадете малку сол и се промешува. Кога ќе се земе вашите раце се влажни малку месо, направи торта, се стави во средината на пополнување и формирање zrazy. пржете ги во топла растително maslitse добро.

Zrazy со јајце и сирење

состојки:

 • мелено говедско месо - 600 g;
 • шунка - да вкус;
 • кромид - 1 компјутер;.
 • пилешко јајца - 1 компјутер,.
 • млеко 3,2% - 50 ml;
 • лебни трошки - 2 лажици. лажици;
 • зачини;
 • растително масло.

За фил:

 • јајце - 1 компјутер,.
 • мајонез - да вкус;
 • сирење - 50 g

подготовка

Во сад се стави мелено месо, додавајќи него прочистен кромид, рендан во просек terochke, zrazy месо со јајцаи зачинето со зачини. Сега фрли трошки од леб, се прелива млеко и малку размахване сите.

Потоа да продолжи со подготовка на филот: Бришење сирење на груб terochke, шунка - ленти и се вари јајце, чисти и се сече на коцки. Комбинација на состојки и додадете малку мајонез. Влажни раце формираат мала торта на мелено месо во средината на ширење малку полнење, се држат заедно на рабовите и облик patties. Во тава се загрее малку растителни путер, се шири zrazy и испржете ги на тивок оган од двете страни додека не станат крцкави.

Видео: Месо zrazy јајце.

Видео: МЕСО ZRAZAS со јајце | Ирина Belaja

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Месо zrazyМесо zrazy
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Како да се готви zrazy?Како да се готви zrazy?
Zrazy месо со печуркиZrazy месо со печурки
Zrazy компир со зелкаZrazy компир со зелка
Zrazy компир со месоZrazy компир со месо
Zrazy - рецептZrazy - рецепт
Месо полнети zrazyМесо полнети zrazy
Zrazy компири со јајца и кромидZrazy компири со јајца и кромид
Zrazy со печурки - рецептZrazy со печурки - рецепт