LadyVu.com

Обетки со рубин злато

Луксузни злато обетки со рубин накит одамна се смета за класика. Секоја девојка ќе ми биде драго таков подарок, бидејќи на рубин - ова е една убава скапоцен камен кој е во состојба да се шарм, да се создаде уникатна атмосфера на шик и елеганција. Обетки со рубин

злато совршено се надополнуваат било вечер облека. Но исто така и како секојдневна декорација се накит совршено се вклопуваат.

Обетки со рубин злато 1Обетки со рубин злато 2Обетки со рубин злато 3

Убави обетки со рубини

Руби - камен, има способност да го даде својот сопственик среќа, среќа. Се верува дека декорации Руби се талисман на љубовта. И покрај фактот дека дијамант во накит салони можете да изберете модел на обетки, цената на која ќе го израдува својот демократски карактер. Цена декорација првенствено зависи од големината на каменот, неговиот начин на намалување и метал кој се користи за производство на раб. Класичен жолто злато рамки се смета, но накит често се користат, и бело злато.Младите девојки сакаат да носат малку накит, обетки pusety зошто тие се популарни. Глоба обетка обетки со рубин изгледа домот, и се релативно евтини. Во такви украси собере сите девојки како дневна опција. Pusety обетки со рубин може да се носи на училиште и на факултет и работа. Овие обетки изгледаат нежна, елегантна, дискретно.

Ако зборуваме за просечната цена опсег, можете да изберете обетки со рубин, рамката на која е бело злато, како и дополнителни акцент - мали phianites. Жолто злато се користи поретко, бидејќи постои ризик од "преоптоварување" бои на производот. Таквите декорации се доста забележлив, така што мислам преку деталите на сликата за да бидат повнимателни.

Се разбира, може да стане сопственик на ексклузивни луксузни обетки, инкрустирани со рубин големи и неколку мали дијаманти. Овие скапи украси се совршени за свечена пригода.

Обетки со рубин злато 4Обетки со рубин злато 5Обетки со рубин злато 6
Обетки со рубин злато 7Обетки со рубин злато 8
Обетки со рубин злато 10Обетки со рубин злато 11Обетки со рубин злато 12

Видео: злато обетки со сафир, рубин и смарагд

Видео: Златен прстен и обетки со рубин

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Златен pusetyЗлатен pusety
Обетки со рубиниОбетки со рубини
Обетки со аметистОбетки со аметист
Злато висечки обеткиЗлато висечки обетки
Pusety обетки со дијамантиPusety обетки со дијаманти
Обетки со топазОбетки со топаз
Златни обетки со смарагдЗлатни обетки со смарагд
Златни обетки со рубинЗлатни обетки со рубин
Златни обетки со дијамантиЗлатни обетки со дијаманти
Обетки во бело злато со дијамантиОбетки во бело злато со дијаманти
» » » Обетки со рубин злато