LadyVu.com

Златен pusety

Златен pusety

Најитните, универзални и модни накит

оваа сезона, кои се идеални за било кој стил на облека се златни pusety. Која и да изберат, овие украси совршено се надополнуваат и се истакнуваат. Стил, едноставност и елеганција - ова се најважните карактеристики на овој додаток.

Мода накит

Pusety или обетка обетки беа одамна и не планираат да ја изгуби својата популарност. Благодарение на модерната накит, кои се експериментира со нивните форми, декорација и дизајн, овие обетки секогаш ќе бидат релевантни. До денес, дури и на најсложените fashionista да најдете pusety кој совршено ги истакнуваат својот стил. Тие можат да бидат многу мали или да достигне големина од 2 сантиметри.Најважни се во оваа сезона:

  1. Pusety со инсерти. Најпопуларниот се вметнување на дијаманти и други скапоцени камења. Исто така, популарен со златни pusety feonitami. Овој камен е многу убава и совршено се надополнуваат било облека. Pusety со feonitom злато многу демократски на цена, но тие изгледаат неверојатно елегантен и идеален за секојдневна употреба, како и за објавување.
  2. Златен pusety без инсерти. Модели без дополнителни украси се исто така популарни во оваа сезона. Тоа може да биде pusety нивните бело злато оригинална форма, на пример, во форма на срце или цвет. Многу убав изглед златни обетки pusety без внесува во форма на зборови или слики од животни.

Како да се носат pusety злато?

Pusety обетки во злато може да се носи како конвенционалните обетки, една обетка во секое уво. Популарно беше облечен малку поинаква. Многу дизајнери произведуваат целиот четири, што може да се носи во едно уво. Ова може да биде од 2 или повеќе столпчиња или дури и на целата композиција. Во исто време, тие станаа дел од една голема декорација - обетки Кафа.

Златен pusety 1Златен pusety 2Златен pusety 3
Златен pusety 4Златен pusety 5Златен pusety 6
Златен pusety 7Златен pusety 8Златен pusety 9

Видео: злато обетки со топаз pusety код 9671

Видео: златна обетка-pusety со дијаманти 0,84 карати

Видео: злато обетки со камен кристал pusety код 9669

Видео: злато обетки со црна опал pusety код 8519

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Обетки со рубин златоОбетки со рубин злато
Pusety "Диор"Pusety "Диор"
Pusety SapphirePusety Sapphire
Златни обетки со тиркизнаЗлатни обетки со тиркизна
Обетки монистраОбетки монистра
Обетки со аметистОбетки со аметист
Сребро pusetyСребро pusety
Pusety - што е тоа?Pusety - што е тоа?
Pusety обетки со дијамантиPusety обетки со дијаманти
Pusety со бисериPusety со бисери
» » » Златен pusety