LadyVu.com

Губење на тежината - спортска исхрана

спортски производи губење на тежината исхрана

Fat Burner - за многумина тоа е најпријатно збор кој обезбедува намалување на телесната тежина без најмал напор. Многу девојки не се прави бодибилдинг и, генерално, имаат никаква врска со спортот, во потрага за повеќето ефективна масти режач да го користите начин што им се допаѓа и телесната тежина. За да го стори тоа, не е достоен за тоа - масти горилници се исхрана на спортот, и да ги применуваат произволно да биде опасно за здравјето.

акција масти горилници

Главната цел на спортски масти горилници - тоа е значително забрзување на метаболизмот и функцијата на транспорт и отстранување на акумулираните масти во телото. Сите лекови од овој тип ефикасно преработени масти, ги претвора во енергија. Покрај нивната акција во насока на, со цел да се олесни обработката на масти во црниот дроб.

Како резултат на овој процес на распаѓање на поткожното масно ткиво поминува неверојатно интензивна, што резултира со пад на крвниот масни киселини.

Дали масти горилници се штетни?Губење на тежината за жените и за мажите, само релативно безбеден. Како и со било хемиски адитиви, тоа е неприродно за телото, и на индивидуалните реакции можат да бидат многу различни. Треба да се има на ум дека некои лекови имаат следниве несакани ефекти:

  1. Како резултат на тоа, дури и еден администрација може да има некои нарушувања на апетитот, прекумерна нервен возбуда расте, но блага мачнина или поспаност. Овие симптоми укажуваат на тоа дека ќе мора или да се намали дозата или целосно да се откаже од дрога, ако оваа мерка не помага.
  2. По земањето на лекот може да се зголеми температурата на телото од 0,5 до 2 степени.
  3. Повеќето масти горилници имаат диуретично дејство, што е прилично лошо дефинирани во повеќето случаи.
  4. Во врска со употребата на масти загуба може да го зголеми потење.

Предупредување! Вреди да се напомене дека сите лица на возраст под 18 години не се препорачува масти горилници. Покрај тоа, моќен масти горилници се контраиндицирани за сите луѓе кои страдаат од болести на срцето, тироидната жлезда, гастроинтестиналниот тракт, шеќерна болест или висок крвен притисок. Нивната примена е можно со голема претпазливост и само по консултација со вашиот лекар!

Како да се земе масти горилници?

Дури и ако користите масти горилници спортови за жени, кој препорачува лекар, секогаш треба да се слуша на состојбата на нивното здравје, и во најмала анксиозност симптоми веднаш обратете се на лекар. Покрај тоа, важно е да се строго придржувајте се до следниве правила:

  • Забрането е користење на масти горилници за повеќе од 12 последователни недели без прекин;
  • со цел да се избегне зависноста од дрога, се препорачува по секои две недели да се направи превентивна недела интервал;
  • ако не се избегне, или барем да се ублажат ефектите од потење, масти горилници спортовишто е препорачливо да се земе масти горилници заедно со витамини и минерали комплекси;
  • тоа не е препорачливо да се применуваат овие додатоци во текот на ноќта. Време за спиење треба да биде најмалку 5 или 6 часа.
  • еден од добивањето на масти горилници безбедни методи таква шема се смета: прво, еден ден, а потоа два дена после тоа - по двајца.

На прашањето за тоа што вид на масти режач е подобро да се побара вашиот тренер, затоа што тоа во голема мера сами. Запомнете дека добар масти горилници содржат, покрај основните и дополнителните биоактивни агенси (на пример, флавоноиди, витамини, итн), со што го зголемува дејството на лекот и да помогне да се намали несакани ефекти.

Видео: Спортска исхрана или sportpit - почетници. Протеин, креатин, gainer, масти горилници, амино киселини

Видео: спортски исхрана губење на тежината производи осврти.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се земе масти режач ел-карнитин?Како да се земе масти режач ел-карнитин?
Fat Burner - Спортска исхранаFat Burner - Спортска исхрана
Најефективен масти режачНајефективен масти режач
Губење на тежината производи за спортистиГубење на тежината производи за спортисти
На течноста масти режач el-карнитинНа течноста масти режач el-карнитин
Масти режачМасти режач
Моќ за согорување на маститеМоќ за согорување на мастите
Кафе за губење на тежината - горење масти комплексКафе за губење на тежината - горење масти комплекс
Губење на тежината производи - несакани ефектиГубење на тежината производи - несакани ефекти
Масти горење дрогаМасти горење дрога
» » » Губење на тежината - спортска исхрана