LadyVu.com

Yohimbine за губење на тежината

јохимбин слабеење

Лекот е хемиски јохимбин органски соединенија кои содржат азот и резултат да биде добри масти режач. Супстанцијата е произведена од зимзелени дрвја Yohimbe, која лесно може да се најде во Западна Африка. масти режач

Yohimbine е законски, тоа може да се купат во која било продавница за спортска исхрана или фармацијата. Во природна форма на лекот е горчливо бели гранули, но за практичноста тоа често се компресирани во таблети или затворени во капсули.

Како јохимбин за губење на тежината?

Постојат различни видови на оваа дрога, но, всушност, нивните активности се идентични. јохимбин хидрохлорид слабеење активира на централниот нервен систем и со тоа ја подобрува лице локомоторна активност. Првично тоа беше се користи како третман за импотенција, бидејќи тоа предизвикува протокот на крв во карличните органи.

Клиничките испитувања дозволено да докаже дека супстанцијата промовира активното намалување на телесните масти, кои се појавија многу посилни отколку кај луѓето се третираат со истите физички оптоварување без употреба на алат.

Дејството на поголемиот дел од масти горилници работа подобрува бета-рецепторите кои се прекине масти, но јохимбин за губење на тежината дава малку различен ефект: го спречува алфа-рецептори, кои, пак, се одговорни за таложење на маснотии во телото. Тоа е преку овој прием yohombina значително го подобрува ефектот на исхрана и вежбање.

Yohimbine за женитеПо серија на студии е познато дека алфа-рецептори предизвика жените да изгубат тежина, па бавно (особено во долниот дел од телото). Затоа, конвенционалните масти горилници не можат да бидат ефективни за совршен половина на човештвото како јохимбин, која акција е насочена локално за да го саканиот тип рецептори.

Како да се јохимбин?

Доза е пресметано поединечно: 0.2 mg по килограм телесна тежина на ден. За еден човек со тежина на пример 60 килограми Дозирање - 12 mg на ден. добивањето на курс трае 3-10 недели.

како да се јохимбинДневната доза обично е поделена во три фази, секогаш го земе на празен стомак, бидејќи ако тој ден имаат вежба, потребна е една доза треба да се земе еден час пред тренингот.

Земи го за време на оброци не прави никаква смисла, како и храна богата со јаглехидрати. Во текот на лекот е потребно да се направи акцент на спортот и белковини.

Yohimbine: штета

Оваа дрога е природен производ, и несакани ефекти, тоа е релативно мал - вртоглавица, тахикардија, главоболка, црвенило на кожата. Колку повеќе вежбате, толку помалку тие ќе се појават. Не се препорачува за оние кои не се вклучени во спортот воопшто. Пред нанесувањето на пожелно да се консултираат со лекар.

Видео: Yohimbine во спортот исхрана.

Видео: јохимбин на телесната тежина

Видео: телесната тежина брзо # 2. губење на тежината резултати во 14 дена [Cheers]

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се земе масти режач ел-карнитин?Како да се земе масти режач ел-карнитин?
Кленбутерол за губење на тежинатаКленбутерол за губење на тежината
Fat Burner - Спортска исхранаFat Burner - Спортска исхрана
Најефективен масти режачНајефективен масти режач
Како да се земе кленбутерол за губење на тежината?Како да се земе кленбутерол за губење на тежината?
Губење на тежината производи за спортистиГубење на тежината производи за спортисти
Губење на тежината - спортска исхранаГубење на тежината - спортска исхрана
Масти режачМасти режач
Губење на тежината производи - несакани ефектиГубење на тежината производи - несакани ефекти
Масти горење дрогаМасти горење дрога
» » » Yohimbine за губење на тежината