LadyVu.com

Златни обетки без инсерти

Најпопуларните обетки во бело и жолто злато може да се припише без внесува:

  • обетка;
  • прстен;
  • Кафа;
  • обетки со приврзоци.

Овие видови на обетки на жените се доволно оригинални и изгледаат одлично без инсерти од скапоцени или полускапоцени камења.

злато обетки Кафа

Кафа на злато - е стилски и оригинална декорација. обетки има две карактеристики:

  1. Со цел да ги носат, не треба да се пробие на уво.
  2. Тие се монтирани на уво и да ги красат не само лобус, но и други делови од неа.

Со овие впечатливи карактеристики, Кафа нема потреба од дополнителни украси, кутии. Овој додаток е често се изведуваат во панк рокер и готски стил. Тие, исто така може да биде во форма на различни животни, инсекти, растенија, и во форма на женска силуета.

злато обеткаЗлатни обетки pusety без инсерти е доста деликатна декорација. Тоа е совршено красат вашата дневна сликата и барем тоа би било соодветно да изгледа во комбинација со една вечер фустан. Злато обетка обетки без инсерти може да биде оригинален во форма на животни, растенија, инсекти, трендовски форми (на пример, мустаќи) и други необични форми, и може да се направи во ограничени стил - мала фигура со мазни или, напротив, строги линии.

Златни обетки

Прстени може да се нарече класика, тие се најмалку веројатно да ги красат камења. Главната декорација во овој случај служи како модел на прстенот. Тоа може да биде сосема поинаква или целосно отсутни.

Прстени од различни големини:

  1. Многу мал, наменета за многу млади девојки.
  2. Медиум, наменета за секојдневна облека. Совршено се надополнуваат било која слика, дискретна и привлечни.
  3. Голем. Најчесто се користи како украси вечер варијанта.

Златни обетки со приврзоци

Златни обетки со приврзоци без инсерти може да се стави преку уво со помош на shvenzy или јамки. Денес, на јамка - затворач гроздобер стил, како што често се користи рачно изработена господар на создавање оригинални и уникатни обетки.

Суспензија на обетки може да се состои од неколку делови, а може и еден солиден. Во почетокот на 2000 година беа многу популарни синџири суспензија, сега популарни се повеќе комплексни композиции. Еден голем камен или многу мали, наредени во една убава шема - тоа е она што привлекува денешната модата.

Златни обетки без инсерти 1Златни обетки без инсерти 2Златни обетки без инсерти 3
Златни обетки без инсерти 4Златни обетки без инсерти 5Златни обетки без инсерти 6
Златни обетки без инсерти 7Златни обетки без инсерти 8Златни обетки без внесува 9

Видео: Мали златни обетки без камења

Видео: златна обетка без инсерти

Видео: Златни прстени без камења

Видео: Скромен обетки злато без инсерти C1059 22-ви јануари

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Златни обетки КонгоЗлатни обетки Конго
Златен pusetyЗлатен pusety
Обетки златоОбетки злато
Нос пирсинг - обеткиНос пирсинг - обетки
Златни обетки топкиЗлатни обетки топки
Злато висечки обеткиЗлато висечки обетки
Обетки со топазОбетки со топаз
Златни обетки со смарагдЗлатни обетки со смарагд
Злато сет - обетки и прстенЗлато сет - обетки и прстен
Гроздобер обеткиГроздобер обетки
» » » Златни обетки без инсерти