LadyVu.com

Златни обетки столпчиња

Златни обетки столпчиња

Не е претерување да се каже дека златни обетки столпчиња мора да бидат присутни во кутија со украси на секоја девојка. Впрочем, тешко да се замисли повеќе разноврсна декорација од овој вид на обетки.

Мали златни обетки, по принципот на "обетка", бил измислен од страна на накит во почетокот на 20 век, а од тогаш тие никогаш за момент изгуби нивната важност. Мода накит за промена - тренд кој масовно обетки со камења, претрупан, па дури и обетки со старт врз противничкиот играч. Сепак, убавата златни обетки, столпчиња никогаш нема да исчезне од страниците на каталози секој накит брендови. Патем, накит наречеме овој тип на обетки "карики на куки".

Тајната на популарноста на обетки, столпчиња

Ова внимание на овој модел од накит се должи на неколку причини:

  • злато обетка обетки тежат сосема малку, а со тоа се сосема "буџет" декорација, која може да си дозволи секоја девојка;
  • Злато обетка обетка е многу удобен, не се повлече од нивната тежина уво, не се држат до коса или облека;
  • zip-на обетки столпчиња смета за најсигурен - се должи на фактот дека густа клип помеѓу производот и ушната школка, овие обетки губење станува практично невозможно.

Со оглед на сите овие фактори, златни обетки pusety се неприкосновен бестселер во речиси сите продавници за накит.

различни PussetyДруга многу важна предност на обетки, столпчиња е безброј различни модели кои може да се создаде врз основа на оваа шема елементи. Накит веќе не се ограничени на стандард обетка со мал камен и се борат да се создаде оригиналниот злато обетка обетки. Со оглед на различни модели, лесно можете да изберете овие обетки за секој настан во вашиот живот - од важните деловни состаноци, а завршува со денот на свадбата.

На пример, златен прстен столпчиња со кубни цирконски (синтетички материјал имитира скапоцени дијаманти) можно е да се избере за секојдневно носат на работа или училиште. како обетки со кубни цирконски Тоа изгледа светкавите, но во исто време да даде слика на елеганција, женственост и совршенство. Phianites, како што знаете, доаѓаат во различни бои, па може да се купи повеќе од овој тип на обетки и ги менува во зависност од компатибилноста со облека. Иако понудената и универзална опција може да стане pusety златни обетки со бели кубни цирконски - тие се совршени за било која слика.

За една ноќ надвор, можете да изберете повеќе оригиналниот декорација. Постојат обетка обетки во форма на срце, пеперутки, цвеќиња, лисја. Овие необични форми може прекрасно нагласи вашата женственост.

Доста интересно и златни обетки со бисери. Оваа опција столпчиња, се разбира, е повеќе празнично и совршени за на свадба. големина бисер може да се разликуваат, како и различни може да биде боја - беж, розова, асфалт. Сепак, тоа треба да се сфати дека, како обетки бараат "друштво" во форма на прстен или ѓердан garniturnaja. Со овие украси не се срамат да се појави дури и на секуларниот прием, бидејќи тие изгледаат многу елегантно и аристократски.

Исто така, треба да се напомене дека каранфил-обетки се неопходен нешто за оние кои имаат уши прободен неколку дупки. Изборот обетки со обоени кубни цирконски, можете дури и може да се организира на уво како виножито од три или четири бои. Сепак, оваа опција е повеќе погодна за накит безгрижно рекреација и забава, но за големи настани е подобро да се избере класичен, време-тестиран опции.

Златни обетки столпчиња 1Златни обетки столпчиња 2Златни обетки столпчиња 3
Златна обетка столпчиња 4Златни обетки столпчиња 5Златни обетки столпчиња 6
Златни обетки столпчиња 7Златни обетки столпчиња 8Златни обетки столпчиња 9

Видео: златна обетка столпчиња Чадор

Видео: злато обетка обетки

Видео: злато обетки столпчиња

Видео: Промена на Lerochka обетки. Лесен начин како да се отвори med.serozhki-каранфил.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Златен pusetyЗлатен pusety
Нос пирсинг - обеткиНос пирсинг - обетки
Обетки со жадОбетки со жад
Златни обетки топкиЗлатни обетки топки
Злато висечки обеткиЗлато висечки обетки
Долго виси златни обеткиДолго виси златни обетки
Злато сет - обетки и прстенЗлато сет - обетки и прстен
Златни обетки прстениЗлатни обетки прстени
Златни обетки со килибарЗлатни обетки со килибар
Обетки во бело злато со дијамантиОбетки во бело злато со дијаманти
» » » Златни обетки столпчиња