LadyVu.com

Исхрана молитва

Молитва за губење на тежината

Ние се сврти кон Бога, кога ни е потребна помош во најтешките, тешки и неподносливи ситуации. Ако сите ваши мерки за слабеење во форма на строга диета и редовни спортски носи премногу мал ефект, можеби, молитва

слабеење и ќе ти даде сила, и верата, и трпение. Се разбира, нема вистинска вера молитви се немоќни - но со тоа тие стануваат многу моќна алатка да ви помогне.

Моќен молитва за губење на тежината: тоа ќе помогне?

Не се потпираат на фактот дека молитвата ќе ви помогне, ако се занесе во секој ден да се таквите гревови како ненаситност. Тоа е во ред, со изобилство на храна е главната причина за вишокот на тежина, а само тешко ограничување, отфрлањето на световна стоки и задоволства на вкус, може да ви помогне да се справат. Дебелината - е тешка казна за таков грев е ненаситност, и не се надмине самиот грев, вие не може да го порази и неговите последици.

Тоа не е неопходно да се чита молитвите за губење на тежината, се додека вие не го намалите апетитот. Само после тоа да се воздржувате од деликатеси, слатки, брашно и масти, и да дојде до едноставна храна - каша, зеленчук, овошје, риба, може да се моли и да побарате помош од Бог.

Следете на храна култура. Храната - тоа не е забавно, и за снабдување со енергија на телото. Не јадете во бегство, никогаш не се јаде повеќе акција, не се, во зависност од храна. Пред оброк е вредно да се прочита молитва, им се заблагодари на Бога за она што имаат храна, можно е да се задржи силата во неговото тело.

Молитва пред јадење за губење на тежината

Борејќи се со вишокот килограми пред секој оброк, исчистете ги вашите мисли и рецитираат молитвата - било од следниве:

***

Очите на сите во Тебе, Господи, верувам, и да им дава храна на blagovremenii, otverzaeshi Вие дарежлив твојата рака, и се извршува корист секој животното.

***



Оче наш, кој си на небесата! Да се ​​свети името Твое, да дојде царството Твое, да биде волјата Твоја, како на небото и на земјата. Лебот наш насушен дај ни го dnes- и прости ни ги нашите долгови, како што ние им ги проштеваме на должникот nashim- и не воведувај нè во искушение, но избави нè од лукавиот. амин!

***

Исто така, Те молам, Господи, избави ме од ситост, страста и ми даде во светот на умот со почит се раскошен вашиот подароци, па јадење нив ќе се зајакне силите на душата и телото ми да Ти, мојот Господ служи, во неколку остатокот од мојот живот на Земјата.

Прв пат е дозволено да се прочита молитва на парче хартија, но идеално треба да се научи. Особено силна е призната како последен од погоре на листата на молитви.

Најмоќните молитва на слабеење

Постојат молитви, кои ќе ви овозможи да се избегне посебно неговата болест. Познато е дека прејадувањето предизвикува секој има свој, и во секој случај не е еден од најефикасните молитва.

Ако имате навика прејадување поради депресија, стрес, проблеми и депресија постојано се јаде, ќе ви се допадне оваа молитва: "Господ Исус Христос, да ми помогне да се разбере кога сум навистина гладни, и кога ќе сакаат само да се удави во исхраната вознемиреност, Молитва за слабеење силназајакнување на мојата сила, така што јас може да се справи со нивните чувства, бидејќи на вашата милост. Амин ".

Ако немате волја, и седна на диета, имаш неколку дена или дури часа, да го напушти во корист на друг над-јадење, ќе им помогне на таква молитва: "Господи Исусе Христе, помогни ми да се третираат вашето тело како храм и пополнете го со храна што не е излишно. Дај ми сила да ги исполни мојата желба, и ќе живеат засекогаш среќно. Амин ".

Се препорачува да се прочита молитва, а не само храна, но во различно време од денот. Некои совети да му благодариме на Бог по јадење, сепак, други велат дека во врска со ефикасноста на молитвата слабеење во текот на ноќта. Најди ги твоите молитви, на која ќе се базира на твојата душа, и ја прочита неколку пати на ден. Паралелно со отфрлање на ненаситност, тоа ќе ви помогне да се ослободи од својата болест.

Видео: Молитви за губење на тежината

Видео: губење на тежината е најсилна молитва

Видео: Инстант губење на тежината. Како што зборот влијае прекумерна тежина №364

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Молитва по абортусМолитва по абортус
Слабеење комплексСлабеење комплекс
Заговор Vang слабеењеЗаговор Vang слабеење
Молитвата на дете крштевањеМолитвата на дете крштевање
Enterosgel слабеењеEnterosgel слабеење
Храна филм слабеењеХрана филм слабеење
Парцели на губење на тежината - ПоследициПарцели на губење на тежината - Последици
Молитва за бременост и зачнувањетоМолитва за бременост и зачнувањето
Обетки слабеењеОбетки слабеење
Elavil за губење на тежинатаElavil за губење на тежината