LadyVu.com

Кленбутерол за губење на тежината

кленбутерол за губење на тежината

Кленбутерол (меѓународно име - кленбутерол) - лек кој се користи во официјалната медицина за лекување на бронхијална астма. Сепак, неговиот ефект е многу поширок од она што беше видено губење на тежината. Лекот е во можност за активирање на симпатичкиот нервен систем, и да почне процесот на липолиза - липолизата. Овој лек треба да се издаваат со рецепт, но и поради неговата безопасност е лесно да се најде аптека, каде што ќе се продаваат без него.

Кленбутерол како масти режач

Често, оваа дрога се користи, дури и спортисти масти режач. Својата уникатност лежи во фактот дека, паралелно со поделбата на масти дека лекот го спречува уништувањето на мускулното ткиво, кој ви овозможува ефикасно да се губат телесната тежина, а не губење на мускулите. Ова беше докажано во истражувачки труд, како почетокот на 2012 година.

Во светот на спортот во овој поглед се неколку од висок профил скандали на студии кои покажале дека составот на некои од популарните масти горилници незаконски и кленбутерол.

Тајната на ова прашање е едноставен: тоа го потиснува таложење на масти во масното ткиво и паралелно со зголемување на лачењето на одредени хормони во тироидната жлезда - оние кои се природни, природни масти горилници.

Важно за спортистите и фактот дека оваа дрога, наменета за астматичари здив полесно, дозволувајќи им многу помалку да се справи со сите видови на несакани ефекти. Супстанции кои имаат сличен ефект, на пример, ефедрин, многу полошо влијание врз кардиоваскуларниот систем.

Како да се земе кленбутерол за губење на тежината?

Разбирливо е дека овој објект сам нема да те спаси од непотребни килограми, и за тоа се покажа за да бидат ефективни, мора да се придржуваат на строгите протеинска исхрана со минимум масти и јаглехидрати. Без да се во согласност со условите на импресивни резултати да се постигне.Првото нешто што сакате да се забележи дека во доза од кленбутерол за губење на тежината за жените и мажите е значајна разлика. не може да надмине посочената доза. Значи означуваат границата:

 • дневна доза за мажи: 120 - 140 mcg;
 • дневна доза за жени: 80-100 микрограми.

За да се избегне несакани ефекти, тоа е потребно не само да биде во согласност со наведената доза, но, исто така, да ги земе во предвид сите нијанси и особености на преземање на оваа дрога.

Курсот трае само две недели, бидејќи потоа произведува зависност и намалување на ефикасноста. Ова е проследено со 2 недели пауза. Во некои случаи, оптимално т.н. "пулсот": два дена, два дена на одмор. Сепак, оваа шема не е толку ефикасно како класика.

Како да се пијат за кленбутерол губење на тежината?

На лекот е безбеден и ефикасен, потребно е да го земе во пораст. Оптимално време за тоа - во раните утрински часови, бидејќи лекот може да предизвика несоница. Кога сте зголемување на дозата, се подели на 2 фази: во утринските часови и за време на ручекот. Сметаат дека кленбутерол прием коло за жените:

 • Ден 1: 20 mcg (0,02 mg);
 • Ден 2: 40 mcg (0.04 mg);
 • како земање кленбутерол слабеење
 • 3 ден: 60 mcg (0,06 mg);
 • Ден 4: 80 mcg (0.08 mg);
 • Ден 5: 100 mg (0.10 mg);
 • Ден 6-12: 100 mg (0.10 mg);
 • Ден 13: 80 mcg (0.08 mg);
 • Ден 14: 40 микрограми (0,04mg).

По таквата постапка треба да се следи пауза од две недели, и само тогаш тоа ќе биде можно да се врати за да добијат дрога (овој пат во една доза за секој ден).

Важно! Не ги комбинирајте доза кленбутерол и алкохол, бидејќи тоа може да предизвика аритмија, гадење и други штетни за тело страна ефекти. Пред-собата се разбира, така што тоа не доаѓа за време на празниците.

Видео: кленбутерол за коментарите губење на тежината

Видео: кленбутерол. Се што треба да знаете. (Употреба кленбутерол, кленбутерол разбира)

Видео: Масти Буџетот за сушење + кленбутерол за губење на тежината. Аптека 3. Серија 11 [Слабеење]

Видео: Масти Буџетот за сушење + кленбутерол за губење на тежината # 46

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се земе масти режач ел-карнитин?Како да се земе масти режач ел-карнитин?
Ефикасно исхрана апчиња "orsoten"Ефикасно исхрана апчиња "orsoten"
Најефективен масти режачНајефективен масти режач
Како да се земе кленбутерол за губење на тежината?Како да се земе кленбутерол за губење на тежината?
Губење на тежината производи за спортистиГубење на тежината производи за спортисти
Губење на тежината - спортска исхранаГубење на тежината - спортска исхрана
Масти режачМасти режач
Кафе за губење на тежината - горење масти комплексКафе за губење на тежината - горење масти комплекс
Масти горење дрогаМасти горење дрога
Како да се земе фуросемид за губење на тежината?Како да се земе фуросемид за губење на тежината?
» » » Кленбутерол за губење на тежината