LadyVu.com

Златни обетки топки

Златни обетки топки

Оваа сезона, многу модерни жени треба да се обрне внимание на топки златни обетки, како што се стекнување на нејзината популарност се должи на напорите на модни дизајнери се вклопуваат во сликата на стилски модерен девојка.

Златни обетки во облик на топка - модерен тренд

Златни обетки монистра изгледа многу концизен и стилски и совршено се надополнуваат било која слика. Постојат многу варијанти, благодарение на кои, секоја девојка може да одберам обетки топки на злато.

  1. Златни обетки со бесење топки. Овие обетки имаат долг синџир или златни шипки, кој е спроведен до крајот на Златната топка. Овие обетки нагласи должина и убавината на вратот на жените и се совршени за една вечер фустан.
  2. Златни обетки со кратки топки. Мали топчиња обетки може да се носи на работа и во публикацијата. Поради малата големина на овие обетки совршено одговара на речиси секој тип на човек. Сепак, тие изгледаат многу стилски и елегантен.
  3. Обетки направени од злато топки со пополнување внатре. Убава модели кои ќе им се допадне на многу девојки. Во внатрешноста ажур златни топки се мали полу-скапоцени или скапоцени камења. Тежината на обетки е мал.
  4. Златни топки обетки со камења. Овие обетки ќе изгледа многу светла и стилски. Целата површина на топката покриени со мали расипување на камења кои се потенцира и тргна на убавината на неговиот сопственик.

Она што фризура да носат злато обетки во облик на топка?Овие обетки се најпогодни updo или со отворени уши. Сопственикот на една убава вратот може да се носи злато долги обетки-топки, но девојките со малку краток врат треба да се одлучат за помали модели.

Младите девојки ќе им пријде на светлина ажур злато производи во форма на топка или со камен, и постарите жени - мазни обетки топки.

Златни обетки топки 1Златни обетки топки 2Златни обетки топки 3
Златни обетки топки 4Златни обетки топки 5Златни обетки 6 топки
Златни обетки топки 7Златни обетки топки 8Златни обетки 9 топки

Видео: злато обетка обетки топки со Сваровски кристали ~ S-2021-A

Видео: злато обетки монистра купат

Видео: Уво златни топки

Видео: Магазин & Покажи (накит). 138938 Златната топка обетки

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Златни обетки КонгоЗлатни обетки Конго
Златни обетки пеперуткаЗлатни обетки пеперутка
Обетки монистраОбетки монистра
Обетки топкиОбетки топки
Долго виси златни обеткиДолго виси златни обетки
Златни обетки со смарагдЗлатни обетки со смарагд
Злато сет - обетки и прстенЗлато сет - обетки и прстен
Златни обетки со килибарЗлатни обетки со килибар
Златни обетки со рубинЗлатни обетки со рубин
Обетки-топки на двете страниОбетки-топки на двете страни
» » » Златни обетки топки