LadyVu.com

Конго обетки во бело злато

обетки

наречен "Конго" се прилично специфичен модел, кој, и покрај необичен изглед, е многу популарна за неколку векови. Овој модел се врши во форма на прстен, и со цел да останат лесни обетки со големи количини на специјално направени шупливи внатре. Материјалот за обетки може да им служи на сè, од пластика, завршувајќи скап платина. Конго обетки изгледаат одлично во злато, без разлика дали тоа е традиционална или повеќе егзотични жолта и бела боја. Овие прекрасни орнаменти свети, не бледнеат, добро исчистени и доста издржливи.

Златни обетки прстени Конго - Видови

Тековни модели круг обетки влијаат на различните решенија за дизајн: тие можат да бидат Минијатуризирана или големи дијаметар, со сложени модели ткаат, дијамант лице или мазна површина, класична и необично - на пример, обетки со неколку слоеви на прстени. Уво Конго бело злато, исто така, може да се состојат од две или три прстени од различни дијаметар врзан во една точка.

да се оди Конго обетки?Обетки во форма на прстени - е една од најпознатите разноврсна накит. Прстени се погодни за речиси ниедно лице освен кружен облик. Тие понатаму можат да се нагласи заобленоста дека нема да изгледа многу органски.

Стилисти велат дека ѕвони во ушите даде слика на повеќе сензуална и секси изглед. Сопствениците на долг врат да ги носат овие украси на дневна основа, како голем "Конго" совршено се нагласи оваа функција. Star groupies Конго златни обетки со дијаманти стане Кели Роуланд, Ријана, Никол Шерцингер, Зои Салдана, Ким Кардашијан и други.

Тајната на популарноста на овој модел е во универзален дизајн. Прстените се во комбинација со Поло, јакни и марами. Под коктел фустан најдобро во комбинација со соодветен прстен или нараквица.

Конго обетки во бело злато 1Конго обетки во бело злато 2Конго обетки во бело злато 3
Конго обетки во бело злато 4Конго обетки во бело злато 5
Конго обетки во бело злато 7Конго обетки во бело злато 8Конго обетки во бело злато 9
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Златни обетки КонгоЗлатни обетки Конго
Обетки златоОбетки злато
Сребрени обетки со кубни цирконскиСребрени обетки со кубни цирконски
Златни обетки топкиЗлатни обетки топки
Дијамантски обеткиДијамантски обетки
Златни обетки со смарагдЗлатни обетки со смарагд
Злато сет - обетки и прстенЗлато сет - обетки и прстен
Златни обетки прстениЗлатни обетки прстени
Златни обетки со килибарЗлатни обетки со килибар
Златни обетки со рубинЗлатни обетки со рубин
» » » Конго обетки во бело злато