LadyVu.com

Златни обетки без камења

Златни обетки без камења

Многу жени кои го ценат елеганција и практичност над сè друго, го направите вашиот избор во корист на златни обетки без камења. И не е чудно! Златни обетки 585 без камења се погодни за сите, за секој стил и боја ансамбл. Покрај тоа, тие дури и покрај недостатокот на камења, изгледа богат и елегантен. Видови на злато обетки се многу различни, така што секој fashionista сигурно ќе избран модел за да одговараат на вашите желби и лице форма.

Модел на златни обетки без камењаЗлатни обетки без камења се многу различни по форма, производство на техника, големината на ум споите. Овие златни обетки се богати со видови и третмани. Најинтересен и скапи изглед со бело злато обетки, кога се комбинираат во еден производ, овие две метали.

Конвенционално, златни обетки во форма и на затворач може да се подели во следниве групи:

  1. Обетки pusety ("каранфили"). Тие се обично многу мали и не се водат на пункција дупка. Овие обетки се фиксни со помош на мала клип на задната страна на уво. "главата" Каранфилче може да биде на различни форми и видови - од наједноставни мала топка на комплексни геометриски модели, бои, суспензии, итн
  2. Обетки со англиски заклучување. Англиски замок - тоа vdevaemy во кука уво дека прицврстува со еден клик споите. Ова е најсигурен облик на замокот, па овие обетки се направени со голем избор на различни декоративни елементи.
  3. Обетки со прилог на кука - францускиот замок. Еве тока Јака држи до обетки опашка лак. Обетки со брава кука без камења - ова накит со различни декоративни и уметнички елементи во форма на цвеќиња, ливчиња, сфери, срца, пеперутки, муцките, Хороскопски знаци, итн Овие украсни делови се дадени во форма на суспензија и поврзан со верува.
  4. Sergi-"прстени". Обетки во форма на прстени може да биде со или без нив приврзоци. Тие се направени од различни големини - од многу мали за да се многу големи и гломазна.
  5. виси sergi-"broaching". Тие се нарекуваат "игла"Бидејќи тие vdevayutsya во увото на сличноста на иглата. Тие не заклучување - ги задржи надвор од сопствената тежина. Поради својата форма - суспензија "синџири" со мали декоративни елементи кои по нишките е на лобус на уво, тие најдобро одговара на дебелите жени. Тие изгледаат многу елегантно и доста скромни.
Видови на злато обетки 12 вида на златни обетки3 видови на златни обетки
Видови на злато обетки 45 видови на златни обеткиВидови на златни обетки 6
7 видови на златни обеткиВидови на злато обетки 89 видови на златни обетки

Видео: без камен обетки

Видео: Златни прстени без камења

Видео: Златни прстени без инсерти

Видео: златна обетка

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Златни обетки со гранатЗлатни обетки со гранат
Златни обетки пеперуткаЗлатни обетки пеперутка
Златни обетки топкиЗлатни обетки топки
Злато висечки обеткиЗлато висечки обетки
Долго виси златни обеткиДолго виси златни обетки
Златни обетки со смарагдЗлатни обетки со смарагд
Злато сет - обетки и прстенЗлато сет - обетки и прстен
Златни обетки прстениЗлатни обетки прстени
Златни обетки со килибарЗлатни обетки со килибар
Златни обетки со рубинЗлатни обетки со рубин
» » » Златни обетки без камења