LadyVu.com

Злато сет - обетки и прстен

Златни обетки и прстен сетови

Жените секогаш гравитирале на накит, како тие се профитабилни нагласува индивидуален стил и додаде луксузот на пад во дневниот шема. денес модни брендови

понуда жените на модни додатоци не се само еден, но исто така и стилски комплети. Значи, златни обетки и прстен сетови се идеални за секојдневна употреба и тоа не изгледа да биде nalyapisto и вулгарен.

Како да изберете множество на прстен и обетки направени од злато?

Со купување на златни обетки и прстен сетови, треба да се следат одредени препораки за избор:

  • светла кожа девојки се повеќе соодветни групи на црвено и жолто злато;
  • темен, изберете комплети од бело злато;
  • заврши поставува избегнат големи елементи и тркалезни камења;
  • прстени и обетки злато, треба да имаат сличен дизајн.


Ако ова е ваша прва обетка златен прстен, тоа е подобро да останат скромни секојдневно производи. Ова може да се постави со бисери или злато две-тон. Од обетки се добро прилагодени мали pusety или елегантни обетки со англиски замок. Обетки прстен треба да се надополнуваат и да се направени од истиот материјал и камења.

За објавување можете да ги собереш сет на раскошен златен прстен и обетки. Постојат соодветни прифатливо teardrop обетки обетки во облик или лустерот. Прстенот може да биде "коктел", односно да имаат апликација на еден или неколку големи камења. Овој додаток треба да се носи на десната рака и не се комбинираат со други прстени. Кога масивни украси мора да се обиде да биде умерен со облека и други додатоци. Ја купив обетки со прстен е подобро да се откаже накит приврзоци, нараквици и брошеви.

Избор на сет на накит изработен од злато, ќе се направи одлична инвестиција. Ако сакате, таков комплет може да се пропагира користење на двете Преданија.

Златни обетки и прстен поставува 1Златни обетки и прстен сетови 2Златни обетки и прстен сетови 3
Златни обетки и прстен сетови 4Златни обетки и прстен сетови 5Златни обетки и прстен сетови 6
Златни обетки и прстен сетови 7Златни обетки и прстен поставува 8Златни обетки и прстен поставува 9

Видео: Поставете "зелен мраз" покриени со злато (прстени, обетки, другар, синџирот) Inchofgold com ua

Видео: Богатите во собата: другар, обетки и прстен со кубни цирконски, позлатени

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Златни обетки со тиркизнаЗлатни обетки со тиркизна
Златен pusetyЗлатен pusety
Златни обетки топкиЗлатни обетки топки
Обетки со топазОбетки со топаз
Обетки направени од злато со аметистОбетки направени од злато со аметист
Златни обетки со смарагдЗлатни обетки со смарагд
Златни обетки прстениЗлатни обетки прстени
Гроздобер обеткиГроздобер обетки
Златни обетки со килибарЗлатни обетки со килибар
Златни обетки со рубинЗлатни обетки со рубин
» » » Злато сет - обетки и прстен