LadyVu.com

За пол танц облека

За многу девојки, спортување не е ограничена само на фитнес. Танцување - ова е еден начин да се приспособат на обликот и подобрување на пластика. трендовски насока пол танц танц се комбинираат и вежбање, како и развој на пластика, како и подобрување на стрии. Девојка, вршење неверојатни трикови на кула, изгледа неверојатно привлечни. И покрај фактот дека чистотата и сложеноста на акробатски трикови во скок со танц е огромно, облека за вршење на подиумот исто така, не живее во последното место. Што треба да биде облека за танц обука пол (подиумот), како што е да се избере при купување?

Облека за пол танц 1за 2 пол танц облеказа пол танц 3 Облека

селекција правила

Како и во секој спорт или танц во оваа насока акробатска кореографија има свои барања за облека. Најважно е принципот на отвореност облека за класи и перформанси пол танц. Ова значи дека рацете и нозете танчер секогаш треба да биде отворен. Ова барање не се однесува на фактот дека девојката треба да изгледаат секси. Факт е дека за време на вежби на кожата на далноводот треба да дојде во контакт со метал, создавајќи сила триење. Облека која не може да обезбеди. За секојдневна обука, можете да ги собереш од гардероба на вообичаените шорцеви и врвот на тесните ремени. По можност тие се направени од синтетички еластичен материјал. Работите на природни материјали во неколку класи ќе се повлече и ќе ја изгуби изглед.Девојки, кој пол танц професионални, сакаат да добијат посебен сет на облека за обука. Тие се состојат од тесни градите печат на широк ремени, чија висина може да се прилагоди и кратки шорцеви, како голема шорцеви брифинзи. Во повеќето од овие модели елече монтажни чаша, кој ви овозможува да се вклучат во врвот без градник. Ова е важно, бидејќи извршувањето на трикови постои ризик да бидат во непријатна позиција, покажувајќи присуство не само на неговиот талент танчерка. За настапите на една девојка со мала големината на градите може да изберете блузи со ефект Push-up, поради атрактивноста и сексуалноста на танцот е помалку важно од вештината на извршување на трикови.

Кратки филмови во овој комплет може да биде стандарден стил или со врски-utjazhki страни. Повеќето танчери преферираат до пол танц во гаќи, брифинзи, кои не поседуваат надолу движење и да ја истакне на заоблен облик на телото.

Ни се најде во шкафче соба ќе биде танчери пол танц балет станови или polubaletki, хеланки, хулахопки или спортски панталони за да се загрее пред вежбање.

за 4 пол танц облекапол танц за 5 Облеказа пол танц 6 Облека
7 до пол танц облека8 за пол танц облеказа пол танц 9 Облека
пол танц за 10 Облекапол танц за 11 Облекапол танц за 12 Облека

Видео: Како да се избере облека, обувки, опрема за пол танц и средства за ангажирање на далеководот

Видео: O'Pole: Пол танц облека за обука

Видео: до пол танц, фитнес облека. DressFit

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Одбери фитнес клуб или оди на танц студиото?Одбери фитнес клуб или оди на танц студиото?
Zumba Фитнес - танц и hudeyZumba Фитнес - танц и hudey
Стомачен танц за почетнициСтомачен танц за почетници
Танцување балеринаТанцување балерина
Танц фитнесТанц фитнес
Аеробни фитнесАеробни фитнес
Танцување лекции за слабеењеТанцување лекции за слабеење
Танц Нова Година за децаТанц Нова Година за деца
Сала за танц танц за децаСала за танц танц за деца
За стомачен танц ориентална музикаЗа стомачен танц ориентална музика
» » » За пол танц облека