LadyVu.com

Zumba Фитнес - танц и hudey

Zumba Фитнес танц и hudey

насока танц зумба

Тоа се случи благодарение на свечена пригода - познатиот тренер и кореограф Алберто Перез заборавил да конвенционалните часови по музика, па стави на дискот со танц песни кои се наоѓаат во автомобилот. Од аеробик часови се претвори во диско. И ако не ви се допаѓа здодевни тренингот - можете да го користите програмата за обука "танц и hudey" со користење на Zumba Фитнес-!

Согорувањето на мастите преку Zumbe-фитнес

Zumba Фитнес-- тоа е одличен начин да се губат телесната тежина девојки кои сакаат латиноамерикански танци. Овој тренд е комбинација на аеробик, самба, салса и други танци. Различни енергија која преовладува на класи Zumba, ги прави жените да заборавиме дека тие се подобрува нивното тело преку фитнес - тие само танцуваат и да се импровизира.

Дополнителни бонуси од класи Zumba - способноста да фино да танцуваат и да се чувствува ритамот, хармоничен развој на сите мускулни групи и ја зајакна фигура, огромна флексибилност, пластика и поседување на неговото тело.

Бидејќи Zumba - динамична тренингот, што гори повеќе калории како да не ќе бидат во можност да го поминат во многу други видови на фитнес. За целосна часовна сесија Zumba ќе потрошите 700 калории, додека аеробик, на пример, ќе горат околу 300-500.Zumba тренингот и да им помага на зајакнување на срцевиот мускул, крвните садови и респираторниот систем, па се препорачува за луѓе кои се забранети од тешки моќ товари. Сепак, зумба-фитнес има контраиндикации, вклучувајќи болести на зглобовите и коските, некои срцеви заболувања, хипертензија, влошување на невролошки болести.

Што ви е потребно за да се практикуваат Zumba?

Една сесија вклучува Zumba тренингот, проучување и практикување на нов танц елементи и прицврстување совлада. Заокружувајќи од вежби за истегнување и релаксација вежби.

Zumba да донесе задоволство и да имаат корист, тоа е важно да се најде вистинскиот тренер. Ако тренер не е во можност да се "лесни" и да ги поттикне сесии не одат за во иднина.

за танц фитнес облека можност слободно и лесно. Многу често жените се стави на Zumba едноставен sweatpants и голема големина маици. Но, секоја друга облека во која ќе се чувствуваат комотно.

Видео: Zumba Фитнес за почетници

Видео: Zumba Фитнес насмевка! Hudey танцување!

Видео: Танц и hudey

Видео: зумба фитнес тренингот целосна видео-Zumba танц тренингот за Beginners- зумба танц тренингот h

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Што танци им помогне на телесната тежина?Што танци им помогне на телесната тежина?
Танцување за слабеењеТанцување за слабеење
Аеробик видови на фитнесАеробик видови на фитнес
Тело балет за почетнициТело балет за почетници
Одбери фитнес клуб или оди на танц студиото?Одбери фитнес клуб или оди на танц студиото?
Облека за ZumbaОблека за Zumba
Како да се направи себе си се направи фитнесКако да се направи себе си се направи фитнес
Танц аеробик за губење на тежинатаТанц аеробик за губење на тежината
Танц фитнесТанц фитнес
Zumba: МузикаZumba: Музика
» » » Zumba Фитнес - танц и hudey