LadyVu.com

Танц фитнес

танц фитнес

За луѓето кои не сакаат досадни и повторливи обука е идеален танц фитнес. Благодарение на него, ќе ја изгуби вишокот на килограми и расположи себе си. Она што е интересно, може да се научат да играат сите стилови, кои даваат различни товари. Многу популарни места Дарја Lisichkikoy каде што учи танц фитнес.

стомачен танц

Овие класи ќе им помогне со такви болести: артритис, висок крвен притисок и дијабетес. На овие обуки ќе работат на бутовите, стомакот, рацете. Да научат како да се направи бран, кој ќе го направи вашиот стомак рамен и убави. Застанете исправено и повлечете вашиот стомак колку што е можно, да се откажам во оваа држава, колку што е можно, а потоа се релаксира, па дури и малку стомак испапчен напред. Сега треба да се поправи на колкот во фиксна позиција и да почне полека затегнување и, исто така, да се релаксираат непречено стомакот.

Телото балетовој танц фитнес за губење на тежината ќе ви помогне да се зајакне на 'рбетот и го најдете совршениот истегнување. Овој вид на обука е идеален за оние кои не можат да се справат со висок интензитет. Сметаат дека една од вежбите, да застане на клупата (главен), се стави една нога на машина, и повлечете ја надвор, така што тоа беше совршено исправен. Сега малку навалување на телото, кренете ја раката нагоре и повлечете го на страна покрена нога. Ова е многу добра вежба за почетници.

Zumba танц фитнес

Еве ги обедини сите танцување заедно. Благодарение на активни движења може да се изгуби многу калории. А ти да не ќе забележите како помине како на тренинг, затоа што ќе се забавуваат и не здодевен и монотон "потење" на симулатори. Фитнес танц училишта Дарија Lisichkin ќе биде во можност да присуствуваат на сите видови на погоре смета вежбање.

Видео: Танц Фитнес | Моќен енергетски скапа вежба. Лекција 2

Видео: ТАНЦ ПОДГОТВЕНОСТ | Лекција 1 taymstadi ru

Видео: Танц фитнес. Воз №1.

Видео: Танц Фитнес Аеробик тренингот - Твојата Совршен согорувањето на калориите танц - Патот кон подобро тело

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Одбери фитнес клуб или оди на танц студиото?Одбери фитнес клуб или оди на танц студиото?
Танц аеробик за губење на тежинатаТанц аеробик за губење на тежината
Zumba Фитнес - танц и hudeyZumba Фитнес - танц и hudey
Стомачен танц: она што може да се постигнеСтомачен танц: она што може да се постигне
Стомачен танц: гаранција за добро расположение и еманципацијаСтомачен танц: гаранција за добро расположение и еманципација
Стомачен танц за почетнициСтомачен танц за почетници
За пол танц облекаЗа пол танц облека
Zumba танц за губење на тежинатаZumba танц за губење на тежината
Танцување лекции за слабеењеТанцување лекции за слабеење
Zumba фитнесZumba фитнес