LadyVu.com

Спречување на вагината dysbiosis

вагинален превенција dysbiosisПод вагинален dysbacteriosis во гинекологија е донесена да значи нарушување во која постои промена своите mikrobiotsinoza, т.е. забележани промени во составот на микрофлора. Обично, во такви случаи, има остар пад или дури - целосно исчезнување на лактобацилите, кои ја формираат основата на нормална вагинална флора. Да го земеме еден одблизу на оваа повреда и ќе зборуваме за тоа како да ја манифестира вагината бактерии прекумерен раст, како и како да се спроведе негова превенција.

Кои се главните симптоми на оваа болест?

Се утврди таква повреда како dysbiosis вагината, обично жените не се премногу тешки. Таа се карактеризира, прв од сите, обилен и прилично продолжен вагинален исцедок, кои често имаат остар, многу непријатен мирис. Сето ова е придружено со горење и чешање во областа на labia majora, и во внатрешноста на вагината. Така, како по правило, процесот на мокрење е нарушен. Како резултат на намалување на киселоста на вагината често може да се види се приклучи на одреден број на бактериски болести (ендометритис, coleitis, salpingo-oophoritis).

Како да се ослободите од dysbiosis вагината?Ова прашање е заинтересиран за речиси секоја жена, се соочува со сличен патологија. Кои се симптомите на вагиналната прекумерен раст на бактерииИ покрај тоа, тоа само по себе е кршење на не се штетни за женското тело, постојаното зголемување на бројот на патогени бактерии во репродуктивните органи води кон развој на инфективни и воспалителни процеси.

За спречување на постојана вагинален dysbacteriosis во Месопотамија, ќе се применуваат т.н. Normoflorin - лекови кои се нормализира микрофлора на вагината. Еден пример на овој вид на производи може да биде biocomplexes Normoflorin-B Normoflorin-D. Земете ги најмалку 3-4 недели во форма на вагинални апликации (навлажнета памучна газа влошки и вметнува во вагината).

Видео: Болести на женските гениталии. Превенција, третман. INIM гел VENUS!

Видео: НОВО! А револуционерен пристап кон интимните козметика

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Повреда на микрофлора на вагинатаПовреда на микрофлора на вагината
Брис од вагинатаБрис од вагината
Чешање на вагинатаЧешање на вагината
Вагинална атрезијаВагинална атрезија
Болести на вагинатаБолести на вагината
Степенот на чистота на вагинатаСтепенот на чистота на вагината
Вагинален анатомијаВагинален анатомија
Мукозните исцедок од вагинатаМукозните исцедок од вагината
Зголемување на киселоста на вагинатаЗголемување на киселоста на вагината
Отколку да се третираат гушавост гинекологија?Отколку да се третираат гушавост гинекологија?
» » » Спречување на вагината dysbiosis