LadyVu.com

Таванот се водат сатен

таванот се водат сатен

Денес, многу таванот трим избрани структури на истегнување, кои се монтирани под главната таванот посебни baguettes. Меѓу нив се протегала филм, кој дава на површината мазна и уредни изглед. тавани текстура се мат, сјајни и сатен.

сатен тавани Тие имаат совршено рамна површина. Таа нежно ја рефлектира светлината, играјќи различни бои. Благодарение на посебен слој, кој се применува на интернет, сончевите зраци се расфрлани и блескави емисија ефект е создадена, кој е голема предност, и да ја нагласи суспендирани тавани сатен.

Карактеристики на сатенска ткаенина

Сјај има рефлективна површина, ширината на веб може да биде до два метри. Подобро искористување на мали површини или во комбинација, за да се избегне создавање на дополнителни рабовите. За разлика од сјај на таванот се водат сатен може да произведе нијанси на металик или бисер. Различни осветлување тие ги обезбедуваат малку сјај и iridescence, сликата е многу популарна меѓу дизајнерите.

Мет тавани - класичен, се карактеризира со отсуство на рефлектираната светлина, за разлика од сатен. Многу деловни простории или соба со голем простор на класичен тип е направено со мат водат тавани.Сатен беше средно опција меѓу сјајни и мат платно. На таванот наликува мат, но неговиот олеснување текстурата - мазни, благодарение на сатен не ги одразуваат работи како сјај, но има сјај.

Друга предност сатен тавани - тие може да се примени на голем формат фотокопирање, со што се зголемува можноста за дизајн на собата.

Карактеристично дискретен сјај од сатен ткаенини може да биде успешно се користи за декорација на канцеларија или да се создаде Домашен атмосфера.

Тавани satin1Тавани satin2Тавани satin3
Тавани satin4Тавани satin5Тавани satin6
Тавани satin7Тавани satin8Тавани satin9
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Што подобар таванот - сјајна или мат?Што подобар таванот - сјајна или мат?
Рашири тавани сјајРашири тавани сјај
Мет тавани - добрите и лошите страниМет тавани - добрите и лошите страни
Тавани со осветлување на периметарТавани со осветлување на периметар
Рашири тавани - што подобро да се избере?Рашири тавани - што подобро да се избере?
Рашири тавани ПВЦРашири тавани ПВЦ
Сатен таванотСатен таванот
Суспендирани таванот во ходникотСуспендирани таванот во ходникот
Таванот бели водатТаванот бели водат
Рашири тавани сатенРашири тавани сатен
» » » Таванот се водат сатен