LadyVu.com

Рашири тавани - на добрите и лошите страни

тавани добрите и лошите страни

Ох, ова поправка - колку проблеми и грижи. На пример, тавани -Како сигурни дека тоа е вистинскиот избор си ти? Ајде да дознаете за предностите и недостатоците на овој дизајн.

Тензија тавани: празнините и предизвици

Да започне со тоа треба да се разбере, она што недостатоци се суспендирани тавани. Да почнеме со фактот дека филмот на таванот се водат силно се протегала, постои можност од оштетување со остри предмети, четка. Не само пријатно кога, дури и без раѓање на нов ентериер, во рацете на мајстори ќе го расипе целиот платно. По сите, без разлика дали намалување или пункција само во една област, се уште треба да се купи нов таванот.

Вториот недостаток е значително намалување на висината на таванот. Затоа, дури и со голема желба да тавани не може да се инсталира во соба со ѕидови на краток висина.

Трето, но поверојатно е неповолна положба може да се смета како "страв" на истегнување тавани топла предмети. Можете да се инсталира било кој тела, но со ограничена моќ.

Можеби доделување должи на несоодветна инсталација на суспендирани тавани. Истиот ефект се случува ако на собранието ќе се одржи во големи области на просториите.

Многу висок ризик од купување фалсификувани производи. Во производството таванот измамници користат опасни материјали, кои се погодни за употреба во внатрешноста. Па бидете внимателни, не сакате да имате проблеми со тензија тавани.

Предности на истегнување таваниНие се сврти кон позитивните карактеристики на таваните на истегнување, кои беа спроведени во Европа, на крајот на минатиот век. Да ги направи од полиестер ткаенини и филмот ПВЦ. Претходно, поради високата цена на само многу богати луѓе може да си дозволи таков луксуз. Но, сега, таваните се многу поевтини, а ако се брои, колку чини целосна инсталација и обработка на таванот гипс картон, излегува дека напнатоста поставување на трошоците за истиот износ. Па зошто треба да се организираме пораз во куќата со остатоци, дамки и бучава?

На таванот трошоци влијаат на нивната текстура, боја и ширина. Тој нуди имитација матирано со малтерисани и насликани таванот, со сјајна површина има рефлективен ефект и сатен - "средна класа" меѓу сјајни и мат. Ако преферираш едноставна таванот МАТ геометриски облик, тој ќе значи за неговата едноставност во инсталација на трошоците е прилично ефтин.

Ширината зависи од бројот на зглобовите и шевовите, соодветно. Инсталација вклучува греење на просториите до седумдесет степени. Но, постои лесна тавани, кои се поквалитетни и сигурен. И можете да ги инсталирате без греење, а простор е речиси неважно.

Поради што се користат во производството на суспендирани тавани материјали тие се лесно да се направи цртеж на поединецот ред. Може да се користи тавани Сплит-ниво.

предности на суспендирани тавани

Друга предност во изборот на таванот се водат е недостатокот на потребата да се најде, транспорт и складирање на потребниот материјал за изградба на гипс картон таванот, неговиот буквар, кит и боја. Инсталација на филм или ткаенина таванот е искусен тим на монтери за неколку часа без многу врева и прашина.

Во знак на поддршка на суспендирани тавани е фактот дека тие се прилично трајни - може да издржи притисоците од до сто килограми на метар квадратен, отпорни на влага. И се грижи за нив многу едноставен - само систематски да ги избрише со влажна крпа. Ако површината на таванот направени во рамките на "кожа", користете правосмукалка за чистење.

Видео: Рашири тавани се добрите и лошите страни

Видео: Недостатоците на суспендирани тавани

Видео: Тензија горна граница Елена Lustick

Видео: Крпа или ПВЦ водат таванот?. видео 4

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се грижи за истегнување тавани?Како да се грижи за истегнување тавани?
Таванот се водат сатенТаванот се водат сатен
Мет тавани - добрите и лошите страниМет тавани - добрите и лошите страни
Рашири тавани - без разлика дали тие се штетни за здравјето?Рашири тавани - без разлика дали тие се штетни за здравјето?
Рашири тавани - што подобро да се избере?Рашири тавани - што подобро да се избере?
Дизајн на таванотДизајн на таванот
Суспендирани таванот во ходникотСуспендирани таванот во ходникот
Поправка на суспендирани таваниПоправка на суспендирани тавани
Ткаенина тавани водат - добрите и лошите страниТкаенина тавани водат - добрите и лошите страни
Ткаенина тавани водатТкаенина тавани водат
» » » Рашири тавани - на добрите и лошите страни