LadyVu.com

Како да се избере таванот се водат?

како да се избере тавани

Тавани - еден од најпопуларните видови на модерен таванот прекривки. Технологија влече ткиво мрежи под таванот е одамна познат, уште од времето на стариот Рим. Сепак, тоа беше во втората половина на 20 век, со доаѓањето на современи материјали, имено ПВЦ филм, се водат таванот брзо се на водечките позиции. Принципот на овој уред покрие едноставна, гениј: тенок, но многу издржливи ПВЦ филм или ткаенина е растегната и обезбедени на рамката. Така излегува совршено рамна површина, под која се кријат сите недостатоци на таванот, и комуникација.

Видови на суспендирани тавани

Со цел да се утврди редоследот, како да се избере тавани, треба да ги знае основните концепти, видови на облоги, нивните предности и недостатоци.

На прво место, како што е јасно тавани се одликува со материјалите што се користат. Соодветно, се филмот и ткаенина тавани. Филмот се водат таванот направени од ПВЦ ленти, варен, така што на жица е речиси невидлив. Затоа, таванот филм исто така е наречена конци. Пред да го инсталирате на филмот се загрева и фиксни на рамката. Откако ќе се излади, филмот се претвора во сосема рамна веб-издржливи и hydroresistant. За лесно се одржува таков таванот, доколку е потребно, може да се отстрани и инсталира повторно. Прашувајќи се како најдобро да се изберат тавани, ние треба да се запамети дека ПВЦ има ниска отпорност на мраз.

Крпа или лесна тавани се составен мрежи на ширина полиестер предиво од 5 метри. Ткаенина тавани се повеќе робусни, без страв од негативни температури имаат разновидна структура, но нивната цена е многу повисока.

Како да се избере бојата на таванот се водат?Пред да изберете боја на таванот се водат треба да се дефинира со својата текстура. Тука може да изберете само 2 вида: сјајни и мат сликарство. Сјајна тавани изгледа прекрасно во модерните ентериери, можете да се создаде единствена игра на светлината и рефлексии. Мат сликарство дава впечаток на мазна површина, без спекуларниот одраз, па често се применуваат во смирување класичен ентериери, само поминува нејзината боја се должи на недостаток на размислување. Замрзнатото тавани може да има уште поинаква структура, симулирање или кадифе крпа. Треба да се запомни дека Бесшевни тавани ткаенина може да има само текстура мат.

А сепак, како да се избере бојата на таванот? Прво на сите, тоа мора да биде интегриран во внатрешноста кованица. Рашири тавани имаат стотици бои и нијанси, обезбедуваат можност да се стави на нивната површина било цртежи, печатење и многу повеќе. Второ, бојата на таванот може да ги маскираат недостатоци и да ја истакне предностите на просториите. На пример, изборот на потемна боја, можете визуелно да "пониски" е премногу висок плафон и направи соба повеќе хармоничен поставувања.

Рашири тавани се совршено во комбинација со гипс елементи, создавајќи интересни состав на повеќе нивоа. Затоа како да се избере бојата на таванот на истегнувањетоа е можно, на пример, нагласи зонирање на просторот на собата. А сорта на опции се гнездо и надземни место осветлување да се создаде сосема уникатен слики таванот прекривки.

Како по правило, во крајна инстанца се поставува прашањето: што производителот на суспендирани тавани се избере? Ако сакате да ги покрие служеше долго време, не се деформира, не се менува боја (на најнискиот износ живот е најмалку 10 години), потребно е да се обрне внимание на добро воспоставени брендови. Главните производители снабдување на тавани во Европа, кој се наоѓа во следниве земји: Франција, Германија, Швајцарија, Русија и Кина.

Видео: Како да се избере таванот се водат?

Видео: Како да се избере тавани, а не да ги убијат своите деца

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Таванот се водат сатенТаванот се водат сатен
Мет тавани - добрите и лошите страниМет тавани - добрите и лошите страни
Тавани со осветлување на периметарТавани со осветлување на периметар
Рашири тавани - што подобро да се избере?Рашири тавани - што подобро да се избере?
Како да се отстрани тавани?Како да се отстрани тавани?
Видови на таваниВидови на тавани
Таванот бели водатТаванот бели водат
Поправка на суспендирани таваниПоправка на суспендирани тавани
Ткаенина тавани водат - добрите и лошите страниТкаенина тавани водат - добрите и лошите страни
Кои се тавани?Кои се тавани?
» » » Како да се избере таванот се водат?